מביטים לעבר האוקיינוס, גוואדלופ (צילום: רויטרס)
מביטים לעבר האוקיינוס, גוואדלופ | צילום: רויטרס

סופת ההוריקן "מריה", הסופה האטלנטית הרביעית השנה, פגעה הלילה (שלישי) באי דומיניקה שבאיים הקריביים כשהיא מוגדרת בדרגה ההרסנית 5. על פי התחזיות הסופה צפויה להמשיך גם לטריטוריה האמריקנית פורטו ריקו, שניצלה מפגיעה ישירה של הוריקן "אירמה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הסופה הועלתה להוריקן מדרגה 5, הדרגה המקסימלית בסולם סאפיר-סימפסון בעל 5 הדרגות. הרוחות בה נעות במהירות של 260 קמ"ש, כך על פי מרכז ההוריקן הלאומי של ארצות הברית.

מרכז הסופה נמצא עתה באי דומיניקה שבמזרח האיים הקריביים. אם תמשיך במסלול זה היא תגיע ביום רביעי לפורטו ריקו ומשם לאי היספניולה.

דומיניקה, קולוניה בריטית לשעבר במזרח הקריביים, היא ביתם של 72,000 בני אדם. האי שוכן בין הטריטוריות הצרפתיות גוואדלופ ומרטיניק.

האי הקטן- זה פורטו ריקו (צילום: רויטרס)
האי הקטן- זה פורטו ריקו | צילום: רויטרס

אם עצמתה לא תפחת, "מריה" תהיה הסופה הראשונה מדרגה 4 שתפגע בפורטו ריקו מזה 85 שנים. הסופה האחרונה שפגעה באי הייתה הוריקן "ג'ורג'" ב-1998 שבמגע עם הקרקע הייתה בדרגה 3. רק לפני שבועיים חמקה פורטו ריקו מפגיעה ישירה של הוריקן "אירמה", שהגיעה לדרגה 5 הנדירה.

מושל פורטו ריקו, ריקרדו רוסלו, דחק בתושבי האי להיערך לבוא הסופה. "זה הזמן לחפש מחסה יחד עם בני המשפחה והחברים, או להגיע למקלטים הציבוריים", כתב ברשתות החברתיות.