משלחת הסיוע הישראלית, שהייתה הראשונה להגיע למקסיקו לאחר רעידת האדמה הקטלנית ביום שלישי, פועלת מסביב לשעון בניסיון לחלץ לכודים. בריאיון לחדשות 2 מספר ראש המשלחת אל"מ במיל' דודי מזרחי על ההתגייסות המהירה והרצון של כולם לצאת, על ההבנה של המשפחות ועל העבודה המורכבת והמאתגרת.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אנחנו כבר יממה שלישית בעבודה רציפה", מספר מזרחי. "מרגישים טוב, מאוד נחושים ולמען האמת עובדים די קשה". לדבריו העובדה כי המשלחת הישראלית הייתה הראשונה לנחות במקסיקו יצרה הד תקשורתי גדול במדינה: "זה הפתיע מאוד ואפילו הביך אותנו. קבלת הפנים מאוד חמה ואוהדת העיניים נשואות אלינו בפיצוח של האתר והוצאת האנשים ממנו".

הוא סיפר על רעשי המשנה שהורגשו היום ואמר כי "מאז שהגענו היו כמה רעידות משנה, השתיים המרכזיות בשעות האחרונות, אבל לא באמת הרגשנו אותן. ירדנו מהאתר לכמה דקות, התארגנו וחזרנו חזרה לעבוד ביתר שאת. אנחנו רוצים ביממות האחרונות להצליח לחלץ את כל הלכודים".

לשאלה מה אמרו חברי המשלחת למשפחות על הצורך לעזוב ממש בערב החג השיב ראש המשלחת: "אנחנו די מתורגלים בזה וזה בסדר. בשביל משימה כזאת חשובה וחיונית אנחנו נוותר גם על ארוחת החג". כשנשאל האם היו כאלה שאמרו לא? אמר אל"מ במיל' מזרחי כי "זה לא בז'רגון. היו כאלה שנלחמו על המקום במשלחת בוודאי שלא היה מי שיגיד לא".

הכתובת על הקיר: מחדל רעידות האדמה
יותר מ-300 נהרגו | צילום: משרד החוץ, חדשות

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים הערב שיחת טלפון עם שגריר ישראל במקסיקו יוני פלד, ועם אל"מ מזרחי. השניים עדכנו את נתניהו בפעולות החילוץ של המשלחת הישראלית וראש הממשלה אמר להם: "שנה טובה לכם. מה שאתם עושים זו מצווה. אתם מאירים את אורה של ישראל בעולם, באור גדול. זה חשוב הומניטרית, וגם כדי שיראו את ישראל האמיתית. אתם מביאים הרבה גאווה למדינת ישראל".