הוריקן "הארווי", הסופה החזקה ביותר שהכתה במדינת טקסס בארצות הברית ב-50 שנים, גבתה את חייו של אדם אחד, ובני אדם רבים נוספים נפצעו בנסיבות שונות בערים שנפגעו. הסופה ירדה אמנם לדרגת סופה טרופית, אך השירות המטאורולוגי במדינה חוזה כי כמויות הגשמים שיירדו באזור בימים הקרובים יגיעו לכמות השנתית – 102 סנטימטרים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בעיר רוקפורט נהרג גבר בשריפה בבית גורים, כך הודיע ראש העיר צ'ארלס ווקס במסיבת עיתונאים הערב (שבת). רחובות רבים בעיר שנפגעה באופן ישיר מהסופה הוצפו בשל הגשמים הרבים, קווי חשמל נקרעו ונפלו, ומכוניות רבות עפו ברוח והתהפכו. "זה היה נורא", סיפר תושב העיר שגג ביתו הועף ממקומו. "יכולתי להרגיש את כל הבית זז".

ברחבי טקסס נותרו עדיין 240 אלף בני אדם ללא חשמל. ההרס הרב בכל האזור כלל נפילת עצים, התמוטטות בתים ועקירת שלטים. "זה רציני, וחשוב שאנשים יתרחקו מהכבישים", הבהיר ראש העיר האוסטון, אחת הערים שנפגעו במיוחד, סילבסטר טרנר. הוא הוסיף כי העיר מוכנה למה שכינה "אירוע גשם גדול".

אנשים בורחים, הוריקן הארווי ארה
"הרס בקנה מידה רחב" | צילום: חדשות 2
הוריקן הארווי ארה
הסופה הארווי מהחלל | צילום: חדשות 2

גם אחרי שסיווגה של סופת ההוריקן שפגעה בטקסס הלילה ירד לסופה בדרגה 1, במדינה שבמערב ארצות הברית דיווחו על "הרס בקנה מידה רחב". ראש הרשות הפדרלית של כוחות החירום ברוק לונג העריך כי "לסופה יש פוטנציאל להביא למותם של רבים". הוא העריך גם כי הסופה עשויה להותיר אזורים נרחבים בהם לא ניתן יהיה לחיות במשך שבועות ואף חודשים.

ההוריקן פגע ביבשה בין הערים פורט ארנסס לפורט או'קונור, צפונית לעיר קורפוס כריסטי. מיליוני תושבים פונו מבתיהם מחשש להרס שהסופה תגרום. נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הכריז על "מצב אסון" בטקסס וכתב בטוויטר כי חתם על ההצהרה לבקשתו של המושל. הוא הסביר כי המעשה "משחרר את כל כוח הסיוע הממשלתי".

חשש מנזקי הצפות
מאות אלפים נותרו בלי חשמל | צילום: רויטרס
הוריקן הארווי ארה
אלפים נותרו בלי חשמל | צילום: חדשות 2

עשרות עיירות וערים הסמוכות למפרץ מקסיקו הכריזו על פינוי כללי לקראת בואה של הסופה, שתשפיע על כמיליון וחצי בני אדם. בחלק גדול ממרכזי הקניות בטקסס סיפרו לפני הדעת הסופה על הסתערות המונית של הציבור שמצטייד במצרכים שיזדקק להם בשעות הארוכות בהן יאלץ להיות במחסה.