שוברת שיאים, לדקי (צילום: רויטרס)
שוברת שיאים, לדקי | צילום: רויטרס

הלילה בריו: רינר "הבלתי מובס" לוקח זהב צפוי בג'ודו, השחיינית קטי לדקי שוברת שיא עולם נוסף וגורפת זהב רביעי בריו. זהב ראשון לאירן בהרמת משקולות ורוכב אופניים בריטי הופך לספורטאי המעוטר ביותר בבריטניה בכל הזמנים. פלפס מצידו נאלץ לוותר על ההזדמנות האחרונה לזהב אישי בריו ובקריירה, כשהגיע שני במשחה 100 מטר פרפר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

עם רקורד של שש שנים ללא תבוסה הגיע הג'ודוקא הצרפתי טדי רינר לאולימפיאדה בריו והעולם היה דרוך לראות מי יביס את הבלתי מובס, התשובה היתה: אף אחד. אחרי שהביס את אורי ששון הישראלי בחצי הגמר, לקח כצפוי את הזהב אחרי ניצחון על היפני היסיושי הראסווה.

מרים המשקולות האירני בן ה-25 קיאנוש רוסטמי עשה היסטוריה לאומית ואישית לאחר ששבר שיא אישי בהרמת משקולות של 85 קילוגרמים, באולימפיאדה בלונדון לקח את מדליית הארד. לרוסטמי היה הכבוד להעניק למדינתו את מדליית הזהב הראשונה במשחקים בריו.

ברדלי וויגינס הוביל את הנבחרת הבריטית כל הדרך לזהב ברכיבת אופניים קבוצתית, לאחר קרב צמוד עם נבחרת אוסטרליה. הוא גם רשם הישג אישי כספורטאי האולימפי הבריטי המעוטר ביותר בכל הזמנים. הנבחרת הבריטית זכתה גם לשבור פעמיים את שיא העולם בהקפה של זירת אופני המסלול.

במגרש הטניס, רפאל נדאל ומארק לופז הספרדים זכו בזהב לטניס זוגות והביאו את הזהב השלישי לספרד מהמשחקים בריו. את מדליית הכסף לקחו הזוג מרומניה והארד הלך לצמד מארצות הברית.

פלפס, ארכיון (צילום: רויטרס)
הסתפק בכסף, פלפס | צילום: רויטרס

בבריכת השחייה השחיינים האמריקנים המשיכו לעשות חייל. מיה דיאריו לקחה את הזהב במשחה 200 מטר גב. השחיינית בת ה-19 קטי לדקי הדהימה את הקהל במשחה 800 מטר חופשי, כשהיא שברה את השיא העולמי ולקחה זהב רביעי מהמשחקים בריו. השחיינית האמריקנית האחרונה שהשיגה 4 מדליות באולימפיאדה אחת הייתה דבי מאייר ב-1968.

הכוכב האולימפי מייקל פלפס דווקא נחל אכזבה כאשר הובס לראשונה והפסיד את הזהב במשחה 100 מטר פרפר לשחיין הסינגפורי ג'וזף סקולינג. מדליית הזהב הביאה גאווה רבה לסינגפור, שזוהי הזכייה הראשונה עבורה במשחקים. פלפס, שזוהי השחייה האינדיבידואלית האחרונה בקרייה שלו נאלץ להסתפק בכסף וב-22 מדליות הזהב שכבר השיג.

עוד תקווה למדליה. מיננקו (צילום: רויטרס)
מחזיקים לה אצבעות, קנייזבה | צילום: רויטרס

הישראלת היחידה שתופיע היום היא האתלטית חנה קנייזבה שתתחרה בקפיצה משולשת. קשה להעריך את סיכויי הצלחתה, השיא האישי שלה מספיק למדליה, היא הוכתרה לסגנית אלופת העולם ב-2011 וסגנית אלופת אירופה חודש לפני האולימפיאדה. מצד שני עברה תקופה קשה של פציעה והעדרות מתחרויות. אם תזכה במדליה יהיה זה הישג היסטורי לישראל שמעולם לא זכתה במדליה באתלטיקה, שנחשבת ל"ענף מספר אחד בספורט".