בבוקר שאחרי הפיגוע הקשה בניס שברביירה הצרפתית, בו נרצחו 84 בני אדם, הסתובבנו בכיכר העצמאות בנתניה, העיר שזכתה לשם "צרפת הקטנה" בשל אוכלוסיית הצרפתים הגדולה שבה. גם הבוקר, כמידי יום שישי, בתי הקפה סביב הכיכר היו הומים, ושיחת היום הייתה ללא ספק האירועים הקשים אמש. על פי גורמים בקהילה היהודית בעיר, בבית החולים בניס ישנם ארבעה פצועים יהודים, מהם שלושה במצב קשה, מתוכם שתי אחיות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"בן דודי ודודה שלי גרים בניס, ממש ליד זירת הפיגוע", סיפרה לחדשות 2 Online קרולין. "בן דודי סיפר לי שהוא ראה את האירוע, זה היה נורא, משאית גדולה שנסעה מהר מאד, כולם בכו ומשפחות רבות נפגעו, ילדים רבים. כעת בני משפחתי בטוחים בבית, אבל הם לא מעיזים לצאת".

"משפחות רבות נפגעו". קרולין
"משפחות רבות נפגעו". קרולין | צילום:

"קיבלנו עכשיו את החדשות שבני משפחתנו בניס בסדר", אמר ז'אן פייר, שחתנו נמצא בעיר בצרפתית. "בשש בבוקר שמעתי על זה בטלוויזיה, וישר התחלתי לצלצל, עד שהודיעו לי שהם בסדר. הם היו בזירה, ברחו והצליחו לחמוק. הם מספרים שהיה קשה מאד, שהם ראו אנשים על הכביש, גם ילדים".

"בני משפחתי הצליחו לחמוק". ז'אן פייר
"בני משפחתי הצליחו לחמוק". ז'אן פייר | צילום:

"בניס יש הרבה בתי כנסת, קהילה יהודית גדולה, של כ-30 אלף בני אדם", סיפר מרסל. "אין מה להגיד, זה אסון גדול. המשפחה שלי, דיברנו איתם בטלפון והכול בסדר אצלם. אבל יש הרבה אנשים, אולי גם יהודים שהיו בזירה. הטרור מגיע לכל רחבי צרפת, יש סכנה בכל מהמדינה". מרסל אף אמר כי "בצרפת אני לא מרגיש בטוח כמו בישראל".

"אסון גדול". מרסל
"אסון גדול". מרסל | צילום:

סנדרה פרטוש, תושבת ניס שהגיעה לחופשה בישראל, סיפרה בשיחה עם חדשות 2 Online על הרגעים שבהם שמעה לראשונה על הפיגוע, שבו, למרבה האימה, נכחו גם קרוביה. "היינו בהלם", היא אמרה. "התקשרנו מיד לבדוק שכולם בריאים ושלמים. ברוך השם כולם בבית ובסדר גמור. אי אפשר לתאר את האסון הזה. הם היו צריכים לרוץ מהר. הם היו עם הילדים, עם המשפחה. הם ראו את המשאית ושמעו את הצרחות ולא הבינו מה קרה. לא ישנו כל הלילה".

"היינו בהלם". סנדרה
"היינו בהלם". סנדרה | צילום:

לפניות לכתב: Azria@ch2news.co.il