עימותים אלימים פרצו לפנות בוקר (ראשון) במהלך הפגנת מחאה בעיר מילווקי שבארצות הברית בעקבות ירי של שוטר שהרג חשוד שחור שביצע לכאורה עבירת תנועה ולאחר מכן ניסה להימלט רגלית מהמקום. המפגינים ירו על השוטרים, השליכו אבנים, השחיתו ניידות ואף הציתו תחנת כיבוי אש מקומית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

משטרת מילווקי מסרה ששוטר ירה והרג צעיר בן 23 במהלך מרדף רגלי שהתרחש לאחר שהחשוד עבר באור אדום ולאחר מכן ברח מרכבו. החשוד שנורה, לפי הודעת המשטרה, היה בעל עבר פלילי עשיר והחזיק באקדח גנב. עם זאת, במשטרת מילווקי לא ציינו אם החשוד השתמש או ניסה להשתמש בנשק שהיה ברשותו.

שעות לאחר המקרה התאסף קהל מפגינים גדול שהוציא את זעמו על ניידות המשטרה שהיו במקום. חלונות ניידת אחת נופצו לחלוטין והניידת הושחתה, ניידת אחרת הוצתה על ידי המפגינים שהמשיכו והציתו גם תחנת כיבוי אש מקומית.

שוטר מקומי נפגע מלבנה שהושלכה לעבר רכבו וניפצה את החלון. מהמשטרה נמסר כי מספר מפגינים אף ביצעו ירי חי לעבר השוטרים שניסו לפזר את ההפגנה. ראש עיריית מילווקי פנה במסיבת עיתונאים להורים שילדיהם נמצאים ברחובות ומפגינים וביקש מהם "לקרוא להם לחזור הבייתה, ומייד!".

לפני חודש: שלושה שוטרים נהרגו בלואיזינה

ההפגנה במילווקי הלילה מצטרפת לגל מחאות בחודשים האחרונים של שחורים ברחבי ארצות הברית נגד האלימות המשטרתית. לפני כחודש נהרגו שלושה שוטרים ועוד שלושה נפצעו מירי בעיר באטון רוז' שבלואיזינה שעות ספורות לאחר הפגנת מחאה גדולה שנערכה במקום. הירי בוצע מאחורי תחנת דלק הסמוכה למטה המשטרה בעיר.

מדובר באותה עיר שבה נהרג בתחילת החודש אלטון סטרלינג, צעיר אפרו-אמריקאי שנורה למוות בעיר על ידי שוטר לבן בעת ששהה ברכבו. המקרה שודר בשידור חי בפייסבוק על ידי זוגתו של סטרלינג, שסיפרה כי נורה לאחר שעידכן את השוטרים בכך שהוא מחזיק ברשיון לנשק, בעוד שבתו הפעוטה ברכב וצופה במתרחש.