סוף דרכה של האגדה מייקל פלפס (צילום: רויטרס)
סוף דרכה של האגדה מייקל פלפס | צילום: רויטרס

הזהב האחרון?: השחיין האגדי מייקל פלפס קפץ למים אמש (שבת) וזכה במדליית זהב אולימפית נוספת, 23 במספר. פלפס וחבריו לנבחרת השחייה האמריקנית זכו בזהב במקצה ה-4X100 מטרים מעורב וכאות סיום סמלי לקריירה האולימפית של השחיין המעוטר בתבל בכל הזמנים, הוא וחבריו קבעו שיא אולימפי חדש.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

מקצה השחייה הלילה חתם את התחרויות בבריכה בריו 2016. פלפס סיים את חלקו עם חמש מדליות זהב ואחת מכסף. בסך הכל בארון המדליות של האמריקני מונחות כעת 28 מדליות, בהן 23 מזהב. פלפס אמנם לא הצהיר רשמית על פרישה משחייה, אך הבהיר כבר בעבר שלא ישתתף בטוקיו 2020, מה שהופך את ריו למשחקים האחרונים שלו.

את האולימפיאדה הראשונה שלו רשם פלפס כבר בסידני 2000 כשהיה נער בן 16. את המשחקים באוסטרליה הוא סיים ללא מדליות, אך מאז התחיל לזכות בהן אחת אחרי השנייה. באתונה 2004 האמריקני שם לעצמו למטרה לשבור את השיא האגדי של מארק ספיץ שעמד על שבע מדליות זהב. פלפס אכן חזר עם שבע מדליות על צווארו, אך רק חמש מהן היו מזהב.

פלפס, ארכיון (צילום: רויטרס)
28 מדליות - 23 מזהב | צילום: רויטרס

ארבע שנים לאחר מכן בבייג'ין 2008 הגיע פלפס על מנת לשפר את מאזנו מאתונה. הוא סיים את המשחקים עם שמונה מדליות שכולן מוזהבות ושני שיאי עולם הרשומים על שמו. לאחר ההישג חסר התקדים החליט השחיין לוותר על ההשתתפות בחלק מהמקצים לקראת האולימפיאדה הבאה בלונדון.

במשחקים שנערכו בבירה האנגלית זכה האמריקני בשש מדליות בהן ארבע מזהב ושתיים מכסף. בסוף המשחקים הודיע על פרישה משחייה תחרותית, אך חזר בו לאחר שנה.

סיים עם שיא אולימפי (צילום: רויטרס)
סיים עם שיא אולימפי | צילום: רויטרס

מלבד השיאים האישיים והקבוצתיים, ארון המדליות המלא והתמונה הבלתי נשכחת עם 8 מדליות זהובות על הצוואר, מייקל פלפס עלה לכותרות פעמים רבות דווקא בהקשרים לא ספורטיביים. הוא הואשם בנהיגה בשכרות, נראה משתמש בסמים והוצג כספורטאי שפורק עול. אך שוב ושוב כשקפץ למים השאיר פלפס את המבקרים פעורי פה.