עשרות שוטרים באקדחים שלופים ניטרלו את המחבל שביצע את פיגוע הדריסה בעיר ניס שבריברייה הצרפתית אמש (חמישי). בסרטון שצילם סילבן בן וייס, ישראלי שהיה בזירה, נראים רגעי ההשתלטות על המחבל שרצח 84 בני אדם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

אמש (חמישי) הגיע המחבל, צרפתי-תוניסאי תושב ניס, כשהוא נוהג במשאית אל האזור בו התכנס המון לחגוג את יום הבסטיליה, יום העצמאות הצרפתי. המחבל התנגש במהירות גבוהה בחוגגים והחל במסע הרג קטלני בסופו נרצחו 84 בני אדם, בהם 10 ילדים, ונפצעו יותר ממאה בני אדם נוספים.

המשאית מפיגוע הדריסה בניס (צילום: חדשות 2)
משאיתו של המחבל לאחר חילופי הירי | צילום: חדשות 2

"כל מה שיכולנו לשמוע זה יריות", תיארה תיירת מאוסטרליה שהייתה בזירת הפיגוע. "המחבל זגזג בכל הכביש עם אקדח מחוץ לחלון ופשוט ירה בכל דבר ודרס כל דבר שהיה לו בדרך".

על פי דיווחים של גורמים ביטחוניים, המחבל היה מוכר למשטרה בשל עבירות פליליות- אך לא לגורמי המודיעין. לפי שעה, אף ארגון טרור לא לקח עדיין אחריות על הפיגוע. נשיא צרפת, פרנסואה הולנד, כינס לפנות בוקר תדרוך חירום לאומה הצרפתית."לא ניתן להתכחש לכך שמדובר במתקפת טרור", אמר הנשיא והודיע כי מצב החירום במדינה יימשך שלושה חודשים נוספים.

84 הרוגים בהם 10 ילדים (צילום: רויטרס)
גופות בזירת הפיגוע | צילום: רויטרס

מצב החירום במדינה הוכרז לאחר פיגועי פריז בחודש נובמבר אשתקד והיה מתוכנן להסתיים החודש. "אנחנו צריכים להגביר את הערנות ואת המוכנות שלנו", אמר הולנד והוסיף כי "לעולם נהיה חזקים יותר מהפנאטים שתקפו אותנו היום". על פי עדי ראייה שהיו בזירה, המשאית הגיעה לאזור החגיגות בעיר ניס ופגעה בהמון במהירות של 70 קמ"ש לאורך 500 מטרים. כוחות משטרה שהיו במקום פתחו באש והרגו את המחבל.