אחד הרגעים הבולטים שייזכרו בעתיד מניסיון ההפיכה בטורקיה בליל שישי הוא הריאיון יוצא הדופן שהעניק נשיא טורקיה ארדואן לרשת CNN TURK באמצעות אפליקציית "פייס טיים". הערב (ראשון) משחזרת העיתונאית שראיינה אותו, הנדה פיראט, כיצד הגיע לידיה הריאיון הזה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"אחרי מה שקרה, התקשרתי ליועץ התקשורת של ארדואן ולכל המקורות שלי", היא סיפרה בשיחה עם חדשות 2. "שאלתי אותו אם ארדואן מוכן להתראיין. הוא אמר שהוא מוכן, אבל שהוא לא נמצא בתנאים הרגילים, ולכן אין לנו שום אפשרות לשלוח אל ארדואן עיתונאי".

ארדואן, אתמול
ארדואן, אתמול | צילום:

"יועץ התקשורת שאל אותי אם נוכל ליצור קשר באמצעות אפליקציית 'פריסקופ', כך שבזמן שהייתי בשידור חי בדקתי בטלפון מה האפשרויות שיש לנו", היא הוסיפה. "אמרתי לו שלא נוכל להשתמש ב'פריסקופ' כרגע, והכי נוח לנו יהיה להשתמש ב'פייס טיים'. אמרתי לו, אם אתה רוצה, אתה יכול להתקשר אליי ב'פייס טיים', ומיד אחר כך הוא התקשר אליי".

"באותו רגע הנשיא ישב לצדו, והמצלמה הייתה מכוונת אליו, אל התמונה שלו על צג הטלפון, אז הורדתי את המיקרופון והצמדתי אותו אל הטלפון", המשיכה המראיינת. "כך הוצאתי אל הפועל את השידור הזה עם הנשיא ארדואן".

השתלטות הצבא על תחנת טלוויזיה
השתלטות הצבא על תחנת טלוויזיה | צילום:

רבות דובר על כך שהריאיון הזה העביר מסר של לחץ ומצוקה מצד הנשיא הטורקי שהעניק את ריאיון הבזק. "הוא היה בשידור חי באותם רגעים, למרות שאלה לא היו תנאי האולפן הרגילים והנוחים לשידור חי", הסבירה פיראט. "זאת טכנולוגיה מדהימה שאפשרה לנו לקיים את הריאיון הזה. הוא התקיים באמצעות 'פייס טיים', ולכן הייתה תחושה גם של התרגשות וגם של לחץ".