הולנד (צילום: רויטרס)
הולנד | צילום: רויטרס

נשיא צרפת, פרנסואה הולנד, התייחס אמש (חמישי) לראשונה לפיגוע הדריסה הקטלני שגבה את חייהם של 80 בני אדם בניס. בתדרוך חירום מיוחד שערך אמר הנשיא כי היורה נורה ונהרג וכעת נבדק האם היה בקשר עם גורמים אחרים שסייעו לו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בעקבות האירועים בניס הגיע נשיא צרפת במיוחד מדרום צרפת שם שהה, לפגישת חרום בפריז. הנשיא נועד עם שר הפנים הצרפתי ובתום פגישתם ערך תדרוך חרום לאומה הצרפתית."לא ניתן להתכחש לכך שמדובר במתקפת טרור", אמר הנשיא והודיע כי מצב החירום במדינה יימשך שלושה חודשים נוספים.

מצב החירום במדינה הוכרז לאחר פיגועי פריז בחודש נובמבר אשתקד והיה מתוכנן להסתיים החודש. "אנחנו צריכים להגביר את הערנות ואת המוכנות שלנו", והוסיף כי "לעולם נהיה חזקים יותר מהפנאטים שתקפו אותנו היום".

במתקפת הטרור הלילה בעיר ניס שבדרום צרפת נרצחו 80 בני אדם ו-120 נפצעו, ביניהם 42 במצב "קריטי". הפיגוע התרחש בזמן חגיגות "יום הבסטיליה" ומופע הזיקוקים לרגל יום העצמאות הצרפתי.

המשאית הגיעה לאזור החגיגות בעיר ניס ופגעה בהמון במהירות של 70 קמ"ש לאורך 500 מטרים. כוחות משטרה שהיו במקום פתחו באש והרגו את המחבל. על המשאית נמצאו כלי נשק ורימוני יד מוכנים לשימוש.

לפי שעה אף ארגון לא לקח אחריות על הפיגוע ולא ידועה זהות המחבל, אך המשטרה המקומית הודיעה כי מצאה במשאית מסמכים של אזרח צרפתי ממוצא טוניסאי שיכולים להוות פריצת דרך בחקירה.

פיגוע הדריסה ביום העצמאות של צרפת התרחש 8 חודשים לאחר מתקפת הטרור בפריז בה נרצחו יותר מ-130 איש. ארגון דאע"ש לקח אחריות על המתקפה ההיא שבוצעה בתאום בין 9 מחבלים.