אזור השטפונות בגיאורגיה
אזור השטפונות בגיאורגיה | צילום:

שיטפונות חזקים באזור הכפר אומלו שבצפון גיאורגיה הובילו לקריסתם של דרכי הגישה מחוצה לו: קבוצה של 26 ישראלים שטיילו במקום נאלצה להזעיק הבוקר (ראשון) את חברות הביטוח שחילצו אותם באמצעות מסוקים מתוך האזור המוצף, ופינו אותם אל עיר הבירה טביליסי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כל הישראלים שהיו במקום חולצו מלבד שניים שיצאו אתמול לטיול רגלי בכפר סמוך, וכרגע נעשים מאמצים ליצור איתם קשר. "בימים האחרונים התחילו סופות גשמים קשות בכל האזור", מספר דוד, אחד מהמטיילים שחולצו. "הגענו למצב שבמשך יותר מ-16 שעות לא יכולנו לצאת מתוך המבנה שבו היינו".

אחד המסוקים שהוזעקו למקום
אחד המסוקים שהוזעקו למקום | צילום:

דוד מוסיף כי הגשמים העזים הובילו את הישראלים להבין כי אם לא יזעיקו את כוחות החילוץ לא יצליחו לצאת מהכפר השוכן על צלע הר, ורבים מהם כבר פספסו את הטיסה שלהם. "המושל של האזור ישן איתנו בכפר והסביר לנו שהסופה צפויה להימשך גם במשך השבוע. רק היום נוצר איזשהו חלון הזדמנויות לצאת מפה בגלל שיצאה קצת השמש. הישראלים ישר יצרו מעין חמ"ל מאולתר התקשרו לחברות הביטוח והזעיקו את החילוץ".

חברת מגנוס איתור וחילוץ יחד עם חברת הביטוח הראל הגיעו לאזור במהלך הבוקר, ודאגו להעביר את הישראלי מתוך הכפר המוצף אל הבירה טיביליסי. "הבנו שיש חלון הזדמנויות מאד מוגבל למהלך הזה כי הגשם עתיד לחזור בכל רגע ואף להחמיר, אז פשוט הוצאנו אותם משם בנגלות", מתאר אייל מגנוס, מנכ"ל מגנוס איתור וחילוץ.

מפת האזור בו התרחש האסון
מפת האזור בו התרחש האסון | צילום:

מגנוס מוסיף כי כעת מתרכזים המאמצים באיתור זוג הישראלים שיצא רגלית מתוך הכפר. "אנחנו יודעים בוודאות שבכיוון אליו הם הלכו אין תקשורת או קליטה. זה יכול להיות מסוכן - אך אנחנו לא יודעים כרגע מה מצבם".

במשרד החוץ מסרו כי הנושא מוכר ונמצא בטיפול של חברות הביטוח.