הפלסטינים דיווחו הבוקר (שבת) על חיסול של מדען החמאס שפעל בשנים האחרונות בקואלה למפור, בירת מלזיה. הפלסטינים מאשימים את המוסד בחיסול מדען הכטב"מים ומטילים את האחריות על ישראל.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על פי הדיווחים ד"ר פאדי אלבטש, בן ה-35 - מומחה לאנרגיה חלופית, ומהנדס חשמל, נורה בשעה 6 בבוקר (שעון מקומי) כשהיה בדרכו לתפילה. לפי הפלסטינים מתנקשים רעולי פנים ירו בו בראשו, גרמו למותו ונמלטו מהמקום על אופנוע.

בחמאס אישרו שאלבטש היה משויך לארגון וגינו את חיסולו. בארגון הטרור האשימו את "הידיים הבוגדניות של האויב" שהרגו את "המלומד הפלסטיני שפעל למען המטרה הפלסטינית".

מוחמד אל-בטאש היה שייך לתנועת החמאס חוסל במלזיה
המדען שחוסל (ארכיון) | צילום:

אל בטש מרצה באוניברסיטה פרטית, משמש גם כאימאם במסגד, ואף פעיל באגודת הצדקה המלזית "My Care" שפועלת גם בקרב הפלסטינים ברצועת עזה וביהודה ושומרון.

זירת החיסול במלזיה
זירת החיסול במלזיה | צילום:

בעזה מאשימים היום את המוסד, מטילים את האחריות על החיסול על ישראל ודורשים מהשלטונות המלזיים לפתוח בחקירה אודות מותו של אלבטש. בחמאס הזכירו את החיסול של מוחמד א-זווארי, מי שנחשב למהנדס המל"טים של חמאס בתוניסיה, בחיסול שאותו מייחסים מקורות זרים גם כן למוסד.

מהנדס החמאס שחוסל במלזיה ביום שבת
אל בטאש (ארכיון) | צילום:

משפחתו של אלבטש האשימה היום גם היא את ישראל במותו של המדען. "אנו מאשימים את המוסד כי הוא עומד מאחורי ההתנקשות של חוקר במדעי האנרגיה", אמרה המשפחה וקראה לשלטונות מלזיה לערוך חקירה דחופה כדי לחשוף את המעורבים בהתנקשות בטרם יוכלו להימלט.

לדברי המשפחה, אל בטאש תכנן לעזוב את מלזיה ביום ראשון הקרוב כדי לעמוד בראש ועידה מדעית בינלאומית בנושא אנרגיה בטורקיה.

בעבר פורסם בישראל כי מלזיה מאפשרת גיוס ואימונים של פעילי חמאס בשטחה. על פי הפרסומים פעילי כוח מיוחד של החמאס התאמנו במלזיה בהטסת מצנחי רחיפה לקראת ביצוע של פיגוע בישראל. התכנית התגלתה לאחר שמפקד החוליה נעצר ונחקר במהלך מבצע צוק איתן.