מזל טוב לראשת ממשלת ניו זילנד (צילום: מתוך עמוד היאנסטגרם, חדשות)
מזל טוב לראשת ממשלת ניו זילנד | צילום: מתוך עמוד היאנסטגרם, חדשות

ראשת ממשלת ניו זילנד, ג'סינדה ארדרן ילדה את בתה הראשונה היום (חמישי) בעיר אוקלנד. את לידתה שיתפה ראש הממשלה בחשבון הפייסבוק שלה בו כתבה: "ברוכה הבאה לכפר שלנו", וצירפה תמונה שלה עם בעלה והתינוק. סגנה וינסטטון פיטרס ימלא את מקומה בזמן חופשת ההריון כך נמסר מלשכתה. ארדרן הפכה לראשת המדינה השנייה בהיסטוריה המודרנית שיולדת בזמן כהונתה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ארדרן היא האישה השלישית המכהנת כראשת ממשלת ניו זילנד והיא החלה בתפקידה בשנה שעברה. בחודש ינואר האחרון הודיעו היא ובן זוגה קלארק גייפורד, כי הם מצפים לילד ראשון. היום כאמור נולדה בתה ובחשבון הפייסבוק שלה כתבה: "מרגישה ברת מזל, נולדה לי תינוקת בריאה ואני מודה לכולם על הברכות והאיחולים". עוד הוסיפה: "מודה לצוות הרפואי המדהים על העבודה הנפלאה בבית החולים אוקלנד".

ג'סינדה ארדן לפני שיצאה לחופשת הריון (צילום: AP, חדשות)
ג'סינדה ארדן לפני שיצאה לחופשת הריון | צילום: AP, חדשות

בעבר היא הכריזה כי תהיה "ראשת ממשלה ואימא" והוסיפה כי בן זוגה יטפל בתינוק במשרה מלאה. בהודעתה על ההריון היא סיפרה כי היא גילתה שישה ימים לפני שהייתה צריכה להרכיב את הממשלה אז גם יצאה לשמירת הריון. במהלך החודש בו פורסם כי נכנסה להריון ארגוני זכויות לנשים הביעו תמיכה נרחבת. ארדרן התבטאה בעבר באופן מעורר השראה: "אני לא האישה הראשונה שהיא גם אמא וגם עובדת. נשים רבות עשו זאת טוב ממני לפני".

_OBJ

ג'סינדה ארדרן היא נציגת מפלגת הלייבור שנבחרה לראשות ממשלת ניו זילנד - כך הוכרז באוקטובר 2017 בעיר הבירה וולינגטון, 26 ימים בלבד אחרי יום הבחירות במדינה. זכייתה התאפשרה אחרי שמפלגת הימין "ניו זילנד תחילה" הביעו את התמיכה בפוליטיקאית בת ה-37. ארדרן היא האישה השלישית שתנהיג את מדינת האיים.