קוסבי. שובר שתיקה (צילום: חדשות 2)
קוסבי. שובר שתיקה | צילום: חדשות 2

ביל קוסבי שובר שתיקה: הקומיקאי, שמואשם בעשרות מקרים של תקיפה מינית, העניק ריאיון נדיר בן חצי שעה לשדר הרדיו מייקל סמרקוניש ברשת "סיריוס-אף.אם", שבו הצהיר כי אין בכוונתו להעיד במשפטים נגדו. עוד טען כי הוא מאמין שלגזענות היה תפקיד בהאשמות נגדו. המשפט הראשון בעניינו צפוי להיפתח ביום שני הקרוב.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"צריך להתמודד עם חקירה, חקירה נגדית ועוד", אומר קוסבי. "לכל סיפור יש יותר משני צדדים. לפעמים מדובר בארבעה או חמישה (צדדים)", אמר. "אני לא רוצה לשבת שם ולתהות אם אני פותח משהו שיקשה על עורכי הדין שלי". הוא הוסיף כי ברצונו לחזור לבמה: "אני מרגיש שיש לי עוד הרבה לתרום בכל הקשור לכתיבה והופעה. אני רוצה לחזור לצחוק ולהנאה מהדברים שכתבתי ושאני מציג על במה".

לדברי הקומיקאי, הוא הסכים להתראיין כי "החלטתי שזה הזמן שאעשה משהו עבור האנשים שעדיין מאמינים בי, האנשים שעדיין תוהים מה יש לי לומר לעומת מה שנכתב בצהובונים". קוסבי צייר עצמו בריאיון כקורבן, ואף ציטט את הסופרת הפמיניסטית הידועה גלוריה סטיינם באומרו כי "האמת תשחרר אותך - אבל קודם היא עלולה לעצבן אותך".

בנותיו של קוסבי, אנסה וארין, העלו בעבר טענות שלפיהן "לגזענות יש תפקיד" בהאשמות נגד אביהן. "אבינו מוענש על ידי חברה שעדיין מאמינה שגברים שחורים אונסים נשים, אבל כשגבר לבן מואשם בתקיפה מינית משיבה 'בנים הם בנים'". כשנשאל אם הוא מאמין כי להיותו גבר אפרו-אמריקני יש קשר להאשמות נגדו, השיב בחיוב. "יכול להיות, אבל באמת חושב שלחלק מזה בהחלט יש קשר לכך", אמר למראיין. עם זאת, לא השיב כשנשאל לגבי העובדה כי חלק מהמאשימות הנן נשים שחורות בעצמן.