המלך וילם בתא הטייס (מימין) (צילום: טוויטר)
המלך וילם בתא הטייס (מימין) | צילום: טוויטר

מנהיגים רבים ברחבי העולם ידועים בכישורי הטיס שלהם, אותם צברו במהלך הכשרתם הצבאית - החל מבני משפחת המלוכה הבריטית ועד מלך ירדן עבדאללה השני. אלא שלאחרונה גילו נוסעי חברת התעופה ההולנדית KLM כי קיים סיכוי שהוטסו על ידי מלך הולנד וילם-אלכסנדר במסגרת טיסות מסחריות במהלך 21 השנים האחרונות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בריאיון ל"דה-טלגרף" ההולנדי סיפר המלך כי בימים כבר מהימים שבהם כיהן כיורש העצר, הוא משמש כטייס משנה ולוקח חלק פעמיים בחודש בטיסות החברה. הוא הסביר כי "התחביב" שלו מסייע לו להתנתק מהלחץ ומחובותיו במסגרת משפחת המלוכה.

טס כדי להירגע. המלך וילם (צילום: רויטרס)
טס כדי להירגע. המלך וילם | צילום: רויטרס

 

"הדבר שהכי חשוב לי הוא להחזיק בתחביב שאני צריך להתרכז בו לחלוטין", הסביר המלך. "יש לך מטוס, נוסעים וצוות, ואתה אחראי עליהם. אתה לא יכול לקחת את הבעיות שלך מהקרקע אל האוויר. אתה צריך להתנתק לגמרי ולהתרכז במשהו אחר. עבורי - זה הדבר הכי מרגיע בטיסה".

הוא הוסיף כי בימים שלפני פיגועי ה-11 בספטמבר, כשדלת הקוקפיט היתה פתוחה, הנוסעים זיהו אותו ואף ביקשו להצטלם איתו. "אפילו היום ישנם כאלו שמזהים את קולי מהימים שבהם כרזתי במטוס", ציין המלך.

"מזהים את הקול שלי", מלך הולנד (צילום: רויטרס)
"מזהים את הקול שלי", מלך הולנד | צילום: רויטרס

הקברניט פוטמן, שנהנה מחברתו של טייס המשנה המיוחד סיפר על חלוקת התפקידים במטוס לאורך השנים. "כשאנחנו לובשים את מדי החברה, אני בשליטה והוא טייס המשנה", אמר והדגיש: "הוא תמיד מגיע חד לטיסה".

המלך וילם ציין בריאיון כי אחת החלומות הגדולים שלו הוא להטיס מטוס נוסעים גדול במיוחד, כמו הבואינג 737. בשל כך, בימים הקרובים הוא צפוי לעבור השתלמות בהטסתו כדי להגשים את שאיפותיו האוויריות.