לאחר שמניית החברה נפלה וההתנצלות של המנכ"ל, תיעוד חדש מטיסת "יונייטד איירליינס" שעוררה סערה מתפרסם ביממה האחרונה ברשת. בתיעוד נראים הרגעים לפני שד"ר דייויד דאו הורד בכוח מהמטוס בשיקגו - תקרית שסיבכה את חברת התעופה וגררה אחריה ביקורת קשה וקריאות לחרם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בתיעוד החדש נראה דאו יושב במקומו במטוס לאחר שהתבקש לרדת. הוא משוחח בטלפון עם מוקד החברה ומסביר למוקדנים כי הוא רופא ועליו להגיע לעבודה בבוקר. לאחר שהשיחה הסתיימה, הוא הבהיר לאנשי הביטחון ולשוטרים: "אני לא יורד".

בהמשך הסרטון מזהיר אחד השוטרים את דאו כי אם ייסרב לרדת אנשי הביטחון יורידו אותו בכוח. הנוסע הגיב: "תנסו להוריד אותי בכוח. תצטרכו לגרור אותי למטה, אני אתבע את יונייטד איירליינס".

"אתה מעדיף ללכת לכלא מאשר לרדת מהטיסה?", שאל השוטר את דאו. "אני לא הולך. אני נשאר כאן", הדגיש הרופא. בשלב הזה השוטרים ואנשי הביטחון התנפלו על דאו, משכו אותו ממקומו בכוח וגררו אותו מהמטוס.

הרופא לאחר התקרית: "מצבי לא טוב"

אתמול דיבר דאו לראשונה מאז התקרית שאירעה בתחילת השבוע. בשיחה עם ערוץ טלוויזיה מקומי בשיקגו, סיפר הרופא בן ה-69 כי "הכל כואב לי, נפצעתי בכל הגוף. מצבי לא טוב".

דאו, רופא מקנטאקי ממוצא סיני, אישר כי הוא האדם שצולם מדמם בפניו ונגרר בידי אנשי ביטחון בשיקגו לאחר שסרב לרדת מהמטוס בשל "אוברבוקינג" בתיעוד שמאז נעשה ויראלי. מאז התקרית, מאושפז ד"ר דאו בבית חולים בעיר ומנסה להתאושש מפציעתו.

מבוכה נוספת ליונייטד איירליינס (צילום: רויטרס)
קריאות לחרם נגד החברה | צילום: רויטרס

בהודעה שפרסמה משפחתו, הודו קרוביו של דאו על התמיכה הציבורית. "אנו רוצים שהעולם יידע שאנחנו מעריכים מאוד את מבול התפילות, הדאגות והתמיכה שקיבלנו". עורך הדין של המשפחה, סטיבן גולן, הוסיף: "אנו מתמקדים כעת רק בטיפול הרפואי ובהחלמתו של יקירנו".