על רקע המתיחות בין צפון קוריאה וארצות הברית, חגיגות יום הולדתו של מייסד האומה קים איל סונג נמשכות. במרכז החגיגות: סרטון של ערים אמריקניות נחרבות מפצצות אטום והדגל של ארצות הברית עולה באש.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

המופע בו הוקרן הסרטון התקיים ביום ראשון האחרון בבירה הצפון קוריאנית פיונגיאנג. המנהיג הנוכחי קים ג'ונג און הגיע לראות את ההצגה יחד עם בני משפחתו ובכירים נוספים במשטר. האירוע התרחש לאחר המצעד הצבאי הגדול שנערך ברחובות הבירה.

על רקע הקרנת הסרט, הנעימה להקה צבאית את זמן הנוכחים, יחד עם זמרים מקצוענים ששרו על גדולתה של קוריאה הצפונית. במסך שמאחור הוצג ניסוי טילים שנערך בחודש פברואר האחרון. עורכי הווידאו הכניסו גם תמונות של המנהיג וניסויים קודמים. לאחר מכן נראו כדורי אש ענקיים שמילאו את המסך - חולפים מעבר לאוקיינוס השקט ומתפוצצים בלהבות בשטחה של ארה"ב.

קים ג'ונג און במהלך המופע
קים ג'ונג און במהלך המופע | צילום:

סוכנות הידיעות הצפון קוריאנית מדווחת שבסוף ההופעה הקהל צעק "הורה!" כשקים ג'ונג און חייך ונופף להמונים. יום אחרי האירוע, צפון קוריאה ניסתה להוציא לפועל ניסוי בטיל בליסטי אבל הניסוי נכשל וגרר גינויים ברחבי העולם.

בתוך כך, משרד החוץ הסיני הביע היום דאגה בשל עליית המתח באזור. המתיחות רק גוברת לאחר ההכרזה האמריקנית לפיה גם אופציה צבאית אפשרית נגד צפון קוריאה ומנגד איומים מפיונגיאנג על ניסויים נוספים ומלחמה גרעינית.