אירן באיום מרומז על הספינות האמריקניות (צילום: רויטרס, חדשות)
המשחתת האמריקינת, אתמול | צילום: רויטרס, חדשות

משחתת של חיל הים האמריקני וספינת סחר ועליה דגל הפיליפינים התנגשו הלילה (שישי) מול חופי יפן. בהודעה הרשמית של צבא ארה"ב נמסר כי מההתנגשות נפצעו מספר אנשים, טרם ידוע מספרם או מצבם. כמו כן אושר: 7 שייטים אמריקנים נעדרים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

ההתנגשות בין המשחתת האמריקנית, שנושאת עליה טיל מונחה, ה:"USS Fitzgerald" ובין הספינה ששמה "ACX Crystal" התרחשה כ-100 קילומטר מדרום מזרח לעיר היפנית יוקוסוקה, שמדרום לטוקיו.

משמר החופים היפני הגיע לזירה ומחיל הים האמריקני נמסר כי "מספר הפצועים ומידת הנזק נקבעו במקום". עוד נמסר כי היפנים סייעו בחילוץ מוסק של שיט אחד, מה שעשוי להעיד כי הוא נפצע באורח קשה שחייב פינוי מהיר לחוף להמשך טיפול.

בסרטון שפורסם בתקשורת היפנית נראה כי הצד הימני של המשחתת, הסמוך למגדל הפיקוד נפגע בצורה משמעותית ונראה כי יש מים על הסיפון. כמו כן, נראה כי נזק קל נגרם לחרטום ספינת הסחר.

משמר החופים היפני דיווח כי 7 אנשי צוות המשחתת נעדרים לאחר ההתנגשות, בהמשך חיל הים האמריקני אישר את הדיווח. עוד נמסר כי אמנם היו במשחתת כמה הצפות אך כעת לא נשקפת לה סכנת טביעה.

המשחתת האמריקנית, שאורכה 154 מטרים, ממוקמת באזור יוקוסוקה, מדרום לטוקיו ופועלת באוקיינוס השקט ובים היפני. ספינת הסחר שאורכה 222 מטר, עמוסת מכולות, הייתה ככל הנראה בדרכה לטוקיו. למרות שנשאה דגל פיליפיני, היא רשומה תחת חברה יפנית.