בירך על כיבוש א-רקה. טראמפ (צילום: רויטרס)
טראמפ | צילום: רויטרס

מייקל פלין ויועצים נוספים שעבדו עם דונלד טראמפ במהלך הקמפיין היו בקשר עם גורמים רשמיים במוסקבה ב-18 הזדמנויות לפחות - כך מדוות היום (חמישי) סוכנות הידיעות רויטרס. הידיעה מתפרסמת על רקע מינויו של תובע עצמאי לחקירת טראמפ-רוסיה על ידי משרד המשפטים האמריקני. 

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על פי הדיווח מדובר בשיחות טלפון ובאימיילים שנערכו במהלך שבעת החודשים האחרונים של קמפיין הבחירות ב-2016 - כך מסרו לסוכנות הידיעות רויטרס גורמים רשמיים בממשל האמריקני בעבר ובהווה.

בכירים אמריקנים בהווה ובעבר סיפרו לרויטרס כי שישה בכירים אמריקנים אחרים בהם מייקל פלין, היועץ לביטחון לאומי הראשון של טראמפ שפוטר, היו בקשר עם גורמים רוסיים שהבכיר שבהם הוא שגריר רוסיה בארה"ב סרגיי קיסיליאק. ההתקשרויות האלה, שלא נחשפו עד היום, נבדקות עכשיו על ידי חוקרי ה-FBI שבודקים את ההתערבות הרוסית בבחירות וקשר אפשרי בין אנשיו של הנשיא ורוסיה.

לשעבר היועץ לביטחון לאומי של טראמפ מייקל (צילום: רויטרס, חדשות)
היועץ שפוטר מייקל פלין | צילום: רויטרס, חדשות

על פי הדיווח, אחרי הבחירות ב-8 בנובמבר, פלין וקיסליאק אפילו שוחחו בניהם על הקמת ערוץ תקשורת ישיר בין טראמפ לנשיא הרוסי שיעקוף את הבירוקרטיה של מערכות הביטחון האמריקניות, שעל פי הדיווח נתפסו כ"עוינות לשיפור היחסים בין המדינות".

הבית הלבן הכחיש בתחילה כל קשר עם פקידים רוסיים במהלך הקמפיין, אך בינואר האחרון אישרו בכירים בממשל כי נערכו ארבעה מפגשים בין קיסליאיק ויועציו של טראמפ.