ביל אוריילי (צילום: רויטרס)
ביל אוריילי | צילום: רויטרס

ביל אוריילי עוזב את פוקס ניוז, כשבועיים לאחר שנחשף כי חמש נשים שהתלוננו נגדו על הטרדה מינית זכו לפיצויים בסכום כולל של 13 מיליון דולרים במסגרת הסדרים פרטיים. אוריילי שהה בשבוע האחרון בחופשה מתוכננת מראש, וכעת נודע כי לא ישוב ממנה לתכניתו הפופולרית.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"לאחר בחינה עמוקה וזהירה של הטענות, החברה וביל אוריילי סיכמו כי לא ישוב לערוץ", נכתב בהצהרה מטעם החברה. אוריילי הינו הכוכב הגדול ביותר של רשת פוקס ניוז, ערוץ החדשות הנצפה בארצות הברית.

בהצהרה שפרסם אוריילי הגיב לראשונה המגיש הבכיר לפיטוריו, ואמר כי התלונות שהתקבלו חסרות כל בסיס. "במהלך 20 שנותיי בפוקס הייתי גאה מאוד לייסד ולהוביל את אחת מתוכניות החדשות המצליחות ביותר בהיסטוריה, שתרמו תרומה חשובה בהפיכתה של פוקס ניוז לרשת הטלוויזיונית המובילה. עצוב לי שדרכינו נפרדות בשל טענות חסרות כל בסיס, אך זוהי המציאות המצערת שרבים מאתנו חייבים להשלים עמה".

לאחר היוודע ההאשמות בהטרדה, יותר מ-50 חברות הפסיקו לפרסם בתכניתו של אוריילי בעקבות לחץ ציבורי. תוך ימים נחתך מספר המפרסמים לפחות מחצי, וככל הנראה מדובר באחד השיקולים המובילים להחלטה, שמגיעה זמן קצר לאחר חידוש חוזהו של המגיש הפופולרי בערוץ.

אוריילי הוא הדמות הבכירה השלישית שעוזבת את הערוץ בשנה האחרונה, לאחר שהיו"ר רוג'ר איילס עזב בשל האשמות דומות. כמה חודשים לאחר מכן המגישה הפופולרית מייגן קלי הודיעה על מעבר לרשת NBC, וסיפרה גם היא כי הוטרדה מינית בערוץ על ידי איילס.