מה אומרות התומכות של טראמפ על התחקיר הבעייתי? פרסום הכתבה ב"ניו יורק טיימס", שבה טענו 50 נשים כי זכו ליחס בעייתי מצד האיש שכנראה יהיה המועמד הרפבוליקני לנשיאות, עורר סערה גם בקרב תומכיו המושבעים. שאלנו את איב שטיגליץ, יהודיה מניו יורק שהתגייסה לקמפיין של המועמד השנוי במחלוקת, מה דעתה בעניין - והיא בטוחה שחשיפת התנהלותו לא תפגע בסיכוייו: "אנחנו האמריקנים חכמים יותר מזה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

לדבריה, "נשים בפרט ואמריקנים בכלל לא מצביעים למועמדים בגלל החיים האישיים שלהם - האמריקנים חושבים על מה שמשפיע עליהם בכל יום. הם בודקים איזה מדיניות המועמד מייצג, איך המדיניות הזו מסייעת לי כאמריקנית - לא החיים האישיים של המועמדים". הפעילה מתחה ביקורת על פרסום התחקיר, אותו כינתה "כתבה עצובה". לטענתה, מי שיזם את התחקיר של הניו יורק טיימס הם אנשי הקמפיין של הילרי קלינטון ש"מנסים לשחק על הקלף הנשי", כהגדרתה.

"טראמפ לא נשפט על פי חייו האישיים", הדגישה שטיגליץ. "טראמפ נשפט על פי היכולת שלו לזעזע, להניע את וושינגטון ולעורר פעולה, לגרום לדברים לקרות". שטיגליץ לא הייתה תמיד תומכת של טראמפ, אלא שהיום היא מזהירה כי "אם הרפובליקנים לא יתאחדו סביב המועמד שנבחר - טראמפ, אמריקה מסתכנת בעוד ארבע שנים של אובמה תחת שמה של הילרי קלינטון, ואנחנו לא רוצים להגיע לשם".

בהמשך השיחה עם חדשות 2 Online שבה וטענה שטיגליץ כי מדובר ב"משחק מצד הילרי על הקלף הנשי": לדבריה, קלינטון מדברת על הבדלי השכר בין נשים וגברים "אבל על פי דוחות שהתפרסמו לאחרונה - תחת קלינטון היו הרבה יותר בכירים גברים מנשים". עוד טענה הפעילה כי הילרי מקדמת את נושא הנשים בגלל שהיא אישה, לא בגלל שהיא באמת מקדמת נשים".

"מקווה שנוכל להתקדם". שטיגליץ
איב שטיגליץ | צילום:

שטיגליץ ייצגה את טראמפ בדיון בנושא ברשת CBS, שם, כפי שתיארה, הסכימו כל הנשים ש"נשים לא רוצות להיות סוגיה פוליטית בבחירות האלה". שטיגליץ אף מבטיחה כי לטראמפ יש עוד הרבה הפתעות שהוא מתכוון לשלוף בחודשים הקרובים.