הנשיאים טראמפ ואובמה (צילום: רויטרס)
"אסלאם קיצוני? אני מכיר את האויב" | צילום: רויטרס

נשיא ארצות הברית ברק אובמה יצא הערב (שלישי) במתקפה חריפה נגד המועמד הרפובליקני לנשיאות דונלד טראמפ, בעקבות שורת התבטאויותיו מאז הטבח באורלנדו. לדברי אובמה, קריאתו של טראמפ לאסור כניסת מוסלמים לארצות הברית היא "מסוכנת".

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"האם נתחיל גם להתייחס אחרת לכל האמריקנים המוסלמים? האם נתחיל להפלות נגדם או נעמיד אותם למעקב בגלל אמונתם? איפה זה ייגמר?", תהה אובמה. "האם הרפובליקנים באמת מסכימים עם העמדות האלה? זו לו אמריקה שאנחנו רוצים וזה לא משקף את האידיאלים הדמוקרטיים שלנו".

זירת הטבח (צילום: רויטרס)
הטבח באורלנדו | צילום: רויטרס

ביומיים האחרונים האשים טראמפ את אובמה כי הוא מסרב להשתמש במינוח "אסלאם קיצוני". בדברים שנשא במשרד האוצר האמריקני דחה אובמה את הביקורת בלעג. "מה בדיוק השימוש במילים האלה ישיג? מה בדיוק זה ישנה? האם זה יהפוך את דאע"ש לפחות נחושים לרצוח אמריקנים, האם זה ישרת אסטרטגיה צבאית כלשהי? גם אם תקרא לאיום בשם אחר, זה לא יגרום לו להיעלם".

"האם מישהו חושב ברצינות שאנחנו לא יודעים נגד מי אנחנו נלחמים? אלפי הטרוריסטים שחיסלנו בשדה הקרב ודאי יופתעו לשמוע שיש מי שחושבים שאנחנו מבולבלים לגבי הזהות של אויבינו".

"אם ניפול למלכודת הזאת, נצבע את כל המוסלמים בצבע אחד ונרמוז שאנחנו במלחמה נגד דת שלמה - אז נעשה את העבודה של הטרוריסטים עבורם", הוסיף. "אנחנו רואים עד כמה מסוכן עלול להיות הלך מחשבה כזה. אנחנו מתחילים לראות לאן הרטוריקה הזאת עלולה להוביל".