יכולה להיות מעודדת מהסקרים. ארכיון
נלחמים על הבית | צילום: רויטרס

הקרב על ניו יורק: המועמדים לנשיאות ארה"ב בשתי המפלגות משחיזים חרבות ומתכוננים לאחד הקרבות החשובים ביותר במערכת הפריימריז. בעוד יומיים (שלישי) ייצאו תושבי מדינת ניו-יורק כולה להצביע, והתוצאות יכולות להוות נקודת מפנה משמעותית עבור כל מועמד.

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בצד הרפובליקני הקרב בין טד קרוז מטקסס לדונלד טראמפ איש מנהטן ממשיך להיות שיחת היום. עבור טראמפ, הקרב על ניו-יורק הוא כמעט ניצחון בטוח שכן הסקרים מנבאים לו 54% תמיכה. למרות שההפסד של קרוז במדינה הוא כמעט וודאי והסקרים מנבאים לו סך הכל 16% תמיכה, עליו לרכז מאמצים ולנסות לפגוע במועמד המוביל.

אם דונלד טראמפ יצליח לעבור את רף 50% מהקולות, הוא יזכה לכל 95 הצירים של ניו-יורק - מה שיהווה מכה אנושה לקמפיין של קרוז ודחיפה עצומה קדימה עבור המיליארדר. מי שיכול לסייע לקרוז בקרב הוא המועמד השלישי ג'ון קייסיק שזוכה ל-25% תמיכה לפי הסקרים.

הקרב הגדול של סנדרס

בצד הדמוקרטי הילרי קלינטון מובילה גם היא על פי כל הסקרים ובפער יחסית גדול מיריבה הסנטור ברני סנדרס. הסקרים מנבאים כי מזכירת המדינה לשעבר תקבל 57% מהקולות בעוד יריבה מוורמונט יעמוד על 40% בלבד.

למרות היתרון המסתמן של קלינטון, הקמפיין של סנדרס צובר תאוצה משמעותית. תומכיו של הסנטור היהודי עורכים הפגנות וצעדות נגד קלינטון ונראה שיש לכך השפעה בשטח. על פי הניתוח של אנשי CNN, סנדרס שבה את ליבם של הצעירים ותושבי צפון מדינת ניו-יורק. בסיס כוחה קלינטון לעומת זאת מצוי בתוך העיר ניו-יורק עצמה ובקרב נשים וגברים בני 45 ומעלה.

הקרב בין השניים בניו-יורק ישפיע מאוד בבחירות המקדימות. ניו-יורק היא מדינת בית מבחינת קלינטון והפסד, או ניצחון דחוק על סנדרס יהווה מכה קשה לקמפיין שלה. סנדרס לעומת זאת ינסה בכל כוחו לזכות בכמה שיותר מ-291 הצירים של המדינה על מנת להמשיך ולרדוף אחרי המועמדת לנשיאות.