הטלק של ג'ונסון אנד ג'ונסון (צילום: רויטרס, חדשות)
התובעות השתמשו במוצר במשך שנים | צילום: רויטרס, חדשות

עוד הפסד לחברת הענק: בית משפט אמריקני קבע כי תאגיד התרופות והקוסמטיקה "ג'ונסון & ג'ונסון" ישלם 55 מיליון דולר לאישה שהשימוש באבקת הטלק של החברה גרם לה לסרטן בשחלות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

פסק הדין הזה הוא הפסד שני לחברה שניצבת בפני כ-1,200 תביעות משפטיות דומות, המאשימות כי לא התריאה כראוי בפני הצרכנים על סכנת הסרטן כתוצאה משימוש במוצרים מבוססי טלק.

המשפט שנמשך כשלושה שבועות בבית משפט במדינת מיזורי הסתיים ביממה של דיונים בקרב חבר המושבעים שלבסוף פסקו לטובתה של התובעת, גלוריה ריסטסונד.

קארול גודריץ', דוברת החברה, מסרה שפסק הדין סותר 30 שנים של מחקר מדעי התומך בכך שהשימוש במוצרי טלק בטוח. "החברה מתכוונת לערער על ההחלטה תוך שהיא מוסיפה להגן על המוצרים שלה ובטיחות השימוש בהם", הוסיפה.

ריסטסונד סיפרה כי השתמשה במשך עשורים באבקת הטלק, המפורסמת כמוצר לתינוקות, לצרכי היגיינה נשית. עורך דינה תיאר כיצד אובחנה כחולה בסרטן השחלות ונאלצה לעבור ניתוח להסרת הרחם וטיפולים פולשניים נוספים.

ג'ונסון & ג'ונסון: "פעלנו כשורה"

בפברואר האחרון קבע בית המשפט כי על החברה לשלם 72 מיליון דולר לבני משפחתה של אישה שמתה מסרטן השחלות לאחר שנים של שימוש במוצרים.

כל התובעים בנושא מוצרי הטלק מאשימים את החברה בכך שלא הזהירה את הצרכנים מפני סכנת השימוש במוצרים. החברה מצידה טוענת כי פעלה כשורה בפיתוח ושיווק המוצרים.