המלכה אליזבת. תחת סיכון? (צילום: רויטרס)
המלכה אליזבת' השנייה | צילום: רויטרס

מזל טוב! מלכת בריטניה, המלכה אליזבת' השנייה, תחגוג היום (חמישי) את יום הולדתה ה-90. בעוד שבשנים קודמות נמנעה המלכה מחגיגות ראוותניות לרגל יום הולדתה, הוחלט השנה לחרוג מהמסורת ולציין את האירוע המשמעותי בשלל דרכי חגיגיות, בהן אירוח מבקרים בארמון ווינדזור והדלקת אלף זרקורים ברחבי הממלכה לרגל המאורע. בלונדון אף יציינו את התאריך במטחי כבוד בהייד פארק והארת הפרלמנט בצבעי הדגל: כחול, אדום ולבן.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

לדברי יועציה הקרובים של המלכה, שמשרתת בתפקיד כבר 64 שנים, יום הולדתה מרגש אותה הרבה יותר מהעובדה שבספטמבר האחרון הפכה למונארכית המשמשת בתפקיד הזמן הרב ביותר בתולדות הממלכה. החגיגות תימשכנה לתוך הקיץ, כשבמאי ייערך אירוע בן ארבעה ימים בארמון ווינדזור, וביוני ייערכו ארוחת צהריים חגיגית וכן מסיבת רחוב לכ-10,000 מוזמנים ברחוב המוביל לארמון בקינגהאם.

"רק עכשיו אנחנו באמת מתחילים להבין עד כמה זו אבן דרך משמעותית", הודה הנסיך וויליאם, נכדה של המלכה ומי שצפוי יום אחד לתפוס את כס המלכות בעצמו. "אחרי כל מה שהיא הצליחה להשיג בחייה, זה באמת רגע מרגש עבור המשפחה כולה", הוסיף בראיון לרשת סקיי ניוז.

"אי אפשר לשבת רגל על רגל, אין תכנית פנסיה לעבודה הזו", הסביר בנה של המלכה, הנסיך אדוארד. נראה כי גם הציבור הבריטי לא מעוניין בכך: סקר שבוצע לאחרונה הראה כי 70% מהבריטים מעוניינים כי המלכה תשמור על תפקידה לעומת 21% בלבד המעוניינים בפרישתה, וכי 66% מחזיקים בדעה חיובית לגביה לעומת 10% בלבד שאינם מרוצים ממנה.

"היא משרתת את האומה הכל כך הרבה כבוד, כל כך הרבה יכולת לאורך שנים כה רבות", החמיא לה ראש הממשלה הבריטי, דייוויד קמרון, ביום רביעי האחרון. "אני יודע שהמדינה כולה מצטרפת אליי לתקווה שהיא תמשיך למלוך עלינו עוד שנים רבות", המשיך.