המחבל לארוסי עבאללה, ארכיון (צילום: טוויטר)
החשוד בביצוע הפיגוע | צילום: טוויטר

דאע"ש שוב מכה בפריז? גבר רצח הלילה (שלישי) בדקירות סכין מפקד משטרה בפרבר הסמוך לבירה הצרפתית. לאחר הרצח פרץ החשוד לביתו של השוטר, והתבצר בו כשהוא מחזיק באשתו ובבנו של השוטר כבני ערובה. בתום מבצע החילוץ של היחידה ללוחמה בטרור חוסל הרוצח, אך האישה נמצאה מתה בביתה. חייו של הילד בן ה-3 ניצלו. ארגון דאע"ש נטל אחריות לאירוע.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווחים, הדוקר, לארוסי אבלה בן ה-25, המתגורר בפרבר מאנט-לה-ג'ולי, נידון ב-2013 לשלוש שנות מאסר בגין עבירות טרור: מקורבים לו סיפרו כי עבר הקצנה בשנים האחרונות. לאחר מספר שעות, הרשויות בצרפת הודיעו כי מחקירת המקרה עולה כי מדובר ב"מתקפת טרור".

מבצע החילוץ נכשל. הזירה הלילה (צילום: SKY)
מבצע החילוץ נכשל. הזירה הלילה | צילום: SKY

מיד לאחר הרצח, פרסמה סוכנות הידיעות "אמאק", המקורבת לארגון הטרור דאע"ש כי הרוצח השתייך לארגון. כמו כן דיווחו כלי תקשורת בצרפת כי במהלך המשא ומתן עם הכוחות המיוחדים, נשבע הרוצח אמונים למנהיג הארגון וצעק "אללה אכבר".

השוטר, ז'אן-בפטיסט סלבאן בן ה-42 נדקר למוות בבטנו לאחר ששב לביתו בעיר מנינוויל כחמישים קילומטרים מהבירה פריז. כוחות משטרה רבים כיתרו את הבית וצוות מיוחד ניהל עם הרוצח משא ומתן על מנת שיסגיר עצמו לכוחות.

שידר את הרצח בפייסבוק. אבלה (צילום: טוויטר)
"החשוד נשבע אמונים לדאע"ש" | צילום: טוויטר

"הכוחות המיוחדים הגיעו במהירות למקום והחלו במשא ומתן", אמר דובר משרד הפנים, פייר-הנרי ברנדט, במהלך תדרוך עיתונאים. "המו"מ לא הצליח, ולכן הוחלט על מתקפה. היו פיצוצים. המחיר הוא מחיר כבד, שוטר נרצח".

אם אכן מדובר בפעולה של דאע"ש, היא מתרחשת ממש מתחת לאפה של משטרת צרפת שנמצאת בימים אלה בכוננות גבוהה בעקבות משחקי היורו שנערכים במדינה.