יותר מאלף ילדים הגיעו השבוע לעיר מילאנו שבצפון איטליה כשמטרה אחת עומדת לנגד עיניהם - לשבור את שיא העולם בבניית מגדל הלגו הגבוה ביותר אי פעם. במשך חמישה ימים עבדו הילדים במרץ באתר התערוכה העולמית במילאנו כדי לעקוף את השיא הקודם שעמד על 34.76 מטרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על מנת לשבור את השיא הכינו המארגנים מראש לא פחות מ-600 אלף לבני לגו. כמה עשרות מדריכים שמרו על הסדר ועודדו את הילדים להגיע לגובה היעד של 35 מטרים - שווה ערך לבניין בגובה כ-10 קומות.

"בניית מגדל מלבני לגו באה באופן טבעי לילדים, זה הדבר הראשון שילד עושה עם לגו", הסביר קמילו מזולה, מנהל השיווק של לגו איטליה. "אפילו בגיל שנתיים, כשהילדים עוד לא מסוגלים לבנות דברים, הם שמים לבנה על לבנה כדי לבנות מגדל. ובכל זאת, עדיין מדובר במשימה קשה".

"מעל לכל אנחנו רוצים לעודד את הילדים לחשוב בגדול, מעבר לגבולות שלהם, לעורר את הדמיון ולשפר את ההערכה העצמית", הוסיף מזולה. "אנחנו רוצים שהם יבינו שביכולתם לבנות דברים גדולים והמגדל הזה יהיה סמל לילדים האלה".

רגע האמת הגיע עם הנחת לבנות הלגו האחרונות למגדל. הילדים, ההורים והמדריכים עצרו את נשימתם בעוד סרט המדידה השתלשל ממנוף לאורך המגדל, עד שהשופטים מספר השיאים של גינס הניפו את אגודליהם ואותתו - המשימה הושלמה. בגובה 35.05 מטרים המגדל שלהם עשה היסטוריה ונכנס לספר שיאים.