הצצה לחיי היום-יום של האסטרונאוטים: סוכנות החלל האמריקנית נאס"א פרסמה היום (שלישי) סרטון וידיאו, שבו מוצגים החיים יוצאי הדופן והשגרתיים של האסטרונאוטים בתחנת החלל דרך עדשות שקולטות את התמונות ברזולוציה גבוהה. הסרטון צולם באיכות תמונה חדשה הנקראת 4K Ultra High-Definition, או וידאו UHD.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי נאס"א, איכות הסרטונים שמופקים מתחנת החלל ברזולוציה גבוהה תאפשר לא רק לתושבי כדור הארץ לקבל תמונות מרשימות מהחיים על תחנת החלל: שיפור איכות הוידיאו תעניק לסוכנות החלל תובנות חדשות בנוגע לניסויים מורכבים שנערכים על סיפון התחנה ואפילו לפעולות שגרתיות כמו הכנת כריך.

בווידיאו ניתן לראות בין היתר כיצד האסטרונאוטים מכינים ארוחה בחלל. האסטרונאוט טרי ווירטס האמריקהי, שכבר הספיק לחזור לארץ לפני פרסום הסרטון, מדגים איך הוא מבשל המבורגר חלל. "כל מה שצריך לעשות זה לזרוק חתיכות בשר צף לתוך הפה", הוא מסביר.

נוף מרהיב של כדור הארץ

עם כל הכבוד לחיים בלי כוח משיכה, מה שריגש יותר מכל את עורכי הסרטון הוא הנוף המרהיב של כדור הארץ שתועד בטכנולוגיה החדשה. הסרטון למעשה מספק מבט דומה מאוד לזה של האסטרונאוטים בעצמם על כדור הארץ.

בשבוע שעבר שלושה אסטרונאוטים נחתו בשלום בקזחסטאן אחרי 199 ימים על סיפון תחנת החלל הבינלאומית. כעת הסרטון החדש והמשוכלל ישמש להם אלבום זיכרונות יוצא דופן.