סערה בסלובקיה בעקבות תיעוד שבו נראית חטיפה אלימה של צעירה באמצע רחוב ראשי לאור יום, בזמן שצמד שוטרים מקומיים מביט בנעשה - מבלי לעשות דבר בתגובה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי עדי ראייה, הצעירה יצאה ממועדון לילה בעיר זבולן כשלפתע נתקלה בחמישה גברים שהחלו להטריד אותה. לאחר שזו התעלמה מהם וניסתה להסב את תשומת לבם של שני השוטרים שעמדו בסמוך, אחז אחד הצעירים בזרועה וניסה להצמידה אליו בכוח.

בתיעוד מצלמות האבטחה שהוצבו מחוץ למועדון, נראית הצעירה כשהיא נאבקת בבחור ומנסה להשתחרר מאחיזתו, בזמן שאחד מחבריו עוצר מונית ואז מנסה להכניס את הצעירה לתא המטען – כל זאת לעיני השוטרים שנראים מבולבלים ואינם עושים דבר כדי להתערב בהתרחשות.

בעוד השוטרים מתלבטים כיצד לפעול, אם בכלל, הצליח לבסוף אחד הצעירים להכניס את הצעירה אל חלקו האחורי של הרכב, ותוך שניות ספורות להיעלם מהמקום.

התיעוד הועלה כעבור שעות ספורות לרשת והופץ ברשתות החברתיות, שם החל גל של ביקורות חריפות על התנהלות המשטרה באירוע. אחת מתחנות הטלוויזיה המקומיות אף דיווחה כי הצליחה לאתר את הצעירה, שסיפרה כי לאחר שעברה לילה טראומתי במחיצת החשודים היא הושלכה סמוך לביתה. עם זאת, סירבה הצעירה לפרט על חוויותיה מאותו לילה. נהג המונית שהיה מעורב על פי החשד בתקרית הבהיר בשיחה עם תחנת הטלוויזיה כי לא בוצעה שום עבירה.

בעקבות הסערה שעורר הנושא, הורה ראש העירייה למפקח המשטרה לפתוח בחקירת התקרית, והצהיר שבכוונתו לנקוט שורה של צעדים חריפים נגד השוטרים והמעורבים במעשה לכשיוגש לידיו דוח המשטרה המסכם את האירוע.