"פצצת ציקלון" מכה ביממה האחרונה בצפון מזרח ארה"ב עם רוחות במהירות של כ-140 קמ"ש - עוצמה של הוריקן, גשמים כבדים, שלג והצפות. לפחות חמישה בני אדם נהרגו, רחובות שלמים הוצפו, יותר ממיליון בני אדם נותרו ללא חשמל וכ-3,300 טיסות בוטלו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

באזורים רבים לאורך צפון החוף המזרחי פונו תושבים מרחובות שהתכסו מים וצוותי חילוץ והצלה עובדים מסביב לשעון ונעזרים בסירות. "אני גר פה יותר מ-5 שנים. ראיתי סופות שלגים, סופות גשמים ורוחות, אבל מעולם לא ראיתי דבר כזה", אמר ויין אדמס שגר בבוסטון באזור ממנו פונו התושבים, אך החליט לא להתפנות. "לא חשבתי שהצפות ברמה כזו אפשריות".

סיכום חדשות סוף השבוע (צילום: CNN)
רחובות שלמים הוצפו | צילום: CNN
יותר ממיליון בלי חשמל (צילום: CNN)
יותר ממיליון בלי חשמל | צילום: CNN

גלים בגובה של שתי קומות הכו באזורים שנמצאים על קו החוף ויחד עם הגשמים הכבדים הציפו רחובות שלמים בבוסטון ובערים נוספות. יותר מ-100 בני אדם חולצו על ידי כוחות החירום וכ-22 מיליון בני אדם נמצאים באזורי סיכון להצפות.

קייאקים ברחובות (צילום: CNN)
קייאקים ברחובות | צילום: CNN
יותר מ-50 אלף פונו מבתיהם (צילום: CNN)
יותר מ-50 אלף פונו מבתיהם | צילום: CNN

מכוניות טבעו ברחובות המוצפים בקווינסי שבמסצ'וסטס והמשטרה חילצה אנשים שנלכדו ברכבם. רשת CBS מדווחת כי רבים עדיין לכודים בביתם.

"אני ברת מזל על כך שחילצו אותי", סיפרה כריסטין ווי-קוטר תושבת קווינסי ל-CNN. "הבית שלנו מורם מהאדמה, אז סביר להניח שהמים לא הגיעו לקומה הראשונה, אבל המרתף שלנו בטח מוצף".

לפחות חמישה בני אדם נהרגו (צילום: רויטרס)
לפחות חמישה בני אדם נהרגו | צילום: רויטרס
"אחת מהסופות הקיצוניות ביותר" (צילום: AP)
"אחת מהסופות הקיצוניות ביותר" | צילום: AP

מושל מסצ'וסטס אמר שהזעיק את המשמר הלאומי וקרא לתושבים להישמע לכוחות ההצלה. "זו אחת מהסופות הקיצוניות ביותר שהיו במונחים של הצפות והפוטנציאל לנזק מהרוחות", נמסר מכוחות ההצלה בעיר. "היא גם כוללת שלג רטוב וגשם כבד שמוסיפים לסיכון".