קים ג'ונג נאם - אחיו למחצה של מנהיג קוריאה הצפונית (צילום: רויטרס)
קים ג'ונג נאם - אחיו למחצה של מנהיג קורי | צילום: רויטרס

התקדמות בחקירת ההתנקשות בנמל התעופה: הרשויות במלזיה הודיעו היום (רביעי) רשמית כי זוהתה גופתו של קים ג'ונג נאם, אחיו למחצה של מנהיג קוריאה הצפונית קים ג'ונג און, שחוסל בהתנקשות. גופתו זוהתה באמצעות דגימת DNA של אחד מילדיו, לאחר שבועות ארוכים בהם התקשו הרשויות במלזיה להשיג שיתוף פעולה מצד משפחתו של קים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

קים ג'ונג נאם, אחיו למחצה של מנהיג קוריאה הצפונית קים ג'ונג און, חוסל בנמל התעופה של קואלה לאמפור ב-13 בפברואר אחרי ששתי נשים ריססו נוזל רעיל על פניו. היחסים בין מלזיה לצפון קוריאה הידרדרו בעקבות חקירת הרצח: בתחילת החודש הודיעה ממשלת צפון קוריאה שהיא לא תאפשר לאזרחים עם דרכון מלזי לצאת מהמדינה עד שיושג הסכם סביב חקירת החיסול .

בשבוע שעבר התראיין אדם שהציג עצמו כבנו של קים ג'ונג נאם: הוא סיפר בסרטון וידיאו כיצד הוא, אחותו ואמו מתחבאים מאז הרצח מחשש שיתנקשו גם בהם. הסרטון הועלה לאתר זכויות האזרח Cheollima Civil Defense group שמדווח כי ממשלות הולנד, סין, ארה"ב ומדינה נוספת מספקות סיוע הומניטרי כדי להגן על המשפחה.

חיסול קים ג'ונג נאם בנמל התעופה במלזיה
חיסול קים ג'ונג נאם בנמל התעופה במלזיה | צילום:

האיש, שזוהה על ידי המודיעין הדרום קוריאני כקים האן סול, הציג למצלמה דרכון צפון קוריאני ומודה לארגון זכויות האזרח על תמיכתו: "אני עם אמי ואחותי, אנחנו מקווים שבקרוב המצב יהיה טוב יותר". האן סול בן ה-21 הוא בנו של קים ג'ונג נאם מאשתו השנייה שאיתה הוא חי במקאו תחת הגנת הממשל הסיני, אחרי שהוא ומשפחתו ברחו מצפון קוריאה לפני מספר שנים.

הארגון הודה לשגריר הולנד בדרום קוריאה "על תגובתו המהירה והחזקה" וטען כי "שלושת בני המשפחה נאספו ונמצא להם מקלט במהירות". בדרום קוריאה טוענים שמי שהורה לחסל את נאם הוא מנהיג צפון קוריאה. ההודעה פורסמה אחרי שראש ממשלת מלזיה אמר שהרשויות במדינה מתקשות לערוך בדיקות DNA לגופה בגלל שבני המשפחה חוששים מאוד להיחשף.