פוטין וטראמפ. שיתפו פעולה? (צילום: רויטרס, חדשות)
רוסיה התערבה בבחירות? | צילום: רויטרס, חדשות

פרשת מעורבותה האפשרית של רוסיה בבחירות האחרונות בארצות הברית מגיעה הערב (שני) לשיא, כשראש ה-FBI ג'יימס קומי מעיד בפני ועדת המודיעין של הקונגרס האמריקני. הוועדה חוקרת גם את החשד לקיום קשרים בין הנשיא דונלד טראמפ ואנשיו לבין בכירים רוסים. במהלך הדיון אישר קומי באופן רשמי כי הבולשת אכן חוקרת את הפרשה, וטען כי "סביר להניח שהרוסים רצו לפגוע בקלינטון ולעזור לטראמפ".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

קומי אמר במהלך עדותו כי "אין שום מידע שתומך בציוצים של טראמפ בנוגע להאזנות". הוא אף הוסיף כי לאף נשיא אמריקני אין רשות להורות בעצמו, ללא אישור בית המשפט, על האזנות מהסוג עליהן דובר.

עוד לפני תחילת הדיון אמר ראש הוועדה, הרפובליקני דווין נונס, כי בניגוד לטענותיו החוזרות ונשנות של טראמפ, ממשל אובמה לא ביצע כל האזנות במגדל טראמפ בניו יורק במהלך מערכת הבחירות. "אבקש להבהיר – אנחנו יודעים כי לא בוצעו האזנות", אמר, אך הוסיף כי קיימת עדיין אפשרות שפעולות מעקב אחרות כן בוצעו.

ראש ה-FBI לשעבר ג'יימס קומי. ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
ה-FBI חוקר את הפרשה | צילום: רויטרס, חדשות

במהלך הדיון התפתח שיח ער על הדלפת מידע לתקשורת - קומי אמר שחלק מהמידע לא נכון וחלקו נכון בחלקו, וטען כי "כל הדלפה של מידע לתקשורת היא עבירה חמורה ומזיקה. אנו לא רוצים להסתיר מידע מהתקשורת, פעמים רבות החקירה לא בשלה, לעיתים המידע לא נכון".

הנשיא טראמפ לא נותר אדיש להתרחשות, ובחשבון הטוויטר שלו צייץ כי "קומי לא הכחיש כי עדכן את הנשיא אובמה על השיחות שביצע מייקל פלין לרוסיה".

בפתח הדיון טען חבר הקונגרס הדמוקרטי אדם שיף שרוסיה הייתה מעורבת בבחירות בארה"ב, כמו בהליכי בחירות נוספים, ולאו דווקא לטובת מועמד אחד. עוד הוא טען כי רוסיה "מוכנה להמשיך להתערב במערכות בחירות בארה"ב וחיבלה בהליכי בחירות נוספים באירופה בעבר".