יונית לוי, מנכ"ל CNN (צילום: עודד קרני)
לוי וצוקר | צילום: עודד קרני

כמעט חודשיים לאחר כניסתו של טראמפ לתפקיד נשיא ארה"ב, שלוותה במלחמה חסרת תקדים בכלי התקשורת האמריקנים, מתייחס היום (שלישי) נשיא CNN העולמי למתקפה החזיתית של טראמפ ברשת, אחרי שכתביה סולקו מהבית הלבן. "אמירתו של טראמפ לפיה התקשורת היא אויב הציבור מצערת, מסוכנת וחסרת תקדים", אמר הנשיא ג'ף צוקר בריאיון ליונית לוי בכנס INTV של קשת בירושלים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"תמיד דאגתי לביטחונם של עיתונאיי מחוץ לארצות הברית", הוסיף צוקר. "לא חשבתי שאדאג לביטחונם בתוך ארצות הברית. אל לנו להיות מאויימים מכך ולהירתע ולסגת משליחותנו המקצועית. היה מצער לראות רבים בפוליטיקה האמריקנית שותקים, הם מפחדים ממנו, הם הניחו בצד את אחריותם לחופש עיתונות ולחופש התקשורת. העובדה היא שרבים לא עמדו לצידנו".

"כשאנו מדווחים ועומדים על זכותנו לדווח עובדות אנו לא מתנקמים - אנו עושים את עבודתנו", הבהיר צוקר. "איש אינו טוען שהנשיא טראמפ לא ניצח את הבחירות ביושר אך אני חושב שהוא מאמין שהתקשורת מרמזת שזכייתו אינה לגיטימית אך זה אינו נכון".

טראמפ וסשנס (צילום: רויטרס, חדשות)
טראמפ | צילום: רויטרס, חדשות

צוקר סיפר על שיחתו האחרונה והחריגה עם טרמאפ, שנערכה לפני שבועיים. "הוא התקשר אליי ב-21.2 בצהריים", תיאר צוקר. "זו לא הייתה שיחה טובה. בערב ההוא הייתי בבית צפיתי ב-CNN והטלפון שלי צלצל ואמרתי 'הלו', הוא אמר 'ג'ף, דונלד'. אמרתי 'שלום דונלד'. הוא התרעם על אורח שהיה לנו ב-CNN, הוא צעק עליי במשך 2 דקות ואמר 'אוקיי, הבנת? שלום!' וניתק".

"שיעורי התמיכה בטראמפ הם נמוכים בהיסטוריה לנשיא אמריקני למשך זמן הכהונה עד כה", הדגיש נשיא CNN. "אין שאלה שכאשר יש שאלה שעליה הוא לא רוצה להשיב הוא ינסה לשנות את הנרטיב, בעבר העיתונות היתה "רודפת אחר הכדור והחפצים הנוצצים" אך היום אנו מבחינים בכך. עם זאת, האשמתו של טראמפ כי הנשיא לשעבר אובמה צותת לו היא האשמה קשה ולכן עלינו להמשיך לעסוק ולבחון את ההאשמה הזאת".

צוקר הוסיף כי זו תקופה יוצאת דופן לעתונות ובעלת חשיבות. "בשנים האחרונות בישרו על מות העיתונות בארהב אך זו התקופה המאתגרת ביותר", אמר צוקר. "זו תקופה שבה כלי התקשורת עושים עבודה חשובה -זהו הרנסאס לתקשורת ולעיתונות. מחד אנשים מבקרם אותנו ומנגד, זה בסדר כל עוד מאייתים CNN נכון. עשינו עבודה מצוינת והקהלים שלנו בשיא בכל הפלטפורמות. המציאות היא שעשיית עיתונות טובה - טובה גם בשורה התחתונה".

גם השר גלעד ארדן דיבר בכנס INTV ויצא נגד הסטנדרט הכפול כלפי ישראל בתקשורת הבינלאומית. "התקשורת העולמית מקבלת במידה רבה את הנרטיב הפלסטיני וכך נותנת מסגור מוטה למתרחש", אמר. "רק ישראל נשאלת שאלות קשות בעוד הרשות הפלסטינית נהנית מהגנת החלש לכאורה".