פעילים פרו-פלסטינים, בהם גם יהודים, הפריעו היום (חמישי) לשימוע שנערך לדיוויד פרידמן, המועמד של דונלד טראמפ לשגריר ארצות הברית בירושלים. "סנאטורים, אם תשלחו את האיש הזה לישראל תסכנו מיליוני פלסטינים וישראלים", אמר אחד המפגינים. "יהודים-אמריקנים מתנגדים לאיש הזה, שמתנגד לחופש וכבוד לכולם".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"הכיבוש הישראלי הוא אי-צדק כלפי פלסטינים ומשבר מוסרי עבור יהודים אמריקנים", קראה מפגינה אחרת, בעודה מוצאת מהחדר. "יהודים אמריקנים מוסריים מתנגדים לכיבוש ומתנגדים לפרידמן". מפגין שלישי הכריז: "היינו שם, אנחנו שם, ותמיד נהיה שם. פלסטינים תמיד יהיו בפלסטין".

בעודם מניפים דגלי פלסטין, המפגינים קראו קריאות כשהם נמנעים מאלימות פיזית כלשהי, ולא התנגדו להוצאתם מן האולם. "לא ישתיקו אותנו", קרא מפגין נוסף לעבר פרידמן. "אתה לא מייצג אותנו, לעולם לא תייצג אותנו".

"הוא פושע מלחמה!"
"הוא פושע מלחמה!" | צילום:

"מר פרידמן תומך במדיניות של התפשטות ובסיפוח הגדה במקום לתמוך בחייהם של פלסטינים", קראה מפגינה נוספת. מפגין אחר ביקש: "אל תאשרו את מינויו של דייוויד פרידמן, הוא פושע מלחמה. אנחנו מאמינים בסיום ההתנחלויות הלא חוקיות בגדה המערבית - דייוויד פרידמן מממן אותן".

בשימוע עצמו אמר פרידמן כי הוא יתנגד לסיפוח חלקים מהגדה המערבית ואמר שהדרך הכי טובה היא פתרון שתי המדינות - מסר שגם שגרירת ארה"ב לאו"ם ניקי היילי חזרה עליו היום, כשאמרה בדיון באו"ם כי "ארצות הברית תומכת לחלוטין בפתרון שתי המדינות".

כשפרידמן נשאל על רטוריקה תוקפנית כלפי ארגונים יהודיים, הוא התפתל והתנצל על הערות פוגעניות והבטיח לשנות את סגנונו: "אין לכך הצדקה, לא אדבר כך יותר". בנוגע למצב בעזה, פרידמן טען כי הרצועה "בלתי ניתנת לשליטה" ואמר כי יהיה מאושר אם יושג פתרון בין ישראל לפלסטינים.