"אסד ישלם מחיר גדול". טראמפ (צילום: רויטרס)
ארכיון | צילום: רויטרס

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הודיע הלילה (חמישי) כי "בקרוב מאוד" הוא יספק ראיות לכך שקודמו בתפקיד ברק אובמה צותת לו בזמן הבחירות לנשיאות. עם זאת הבהיר טראמפ כי הגדרתו למושג ציתות היא רחבה ו"מכסה הרבה דברים". את הדברים אמר בריאיון לרשת "פוקס ניוז" האמריקנית.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בריאיון נשאל טראמפ מדוע האשים את אובמה בציתות מבלי שסיפק ראיות, אך הוא בחר להשיב באופן עמום כי הגדרתו לציתות "מכסה המון דברים". דבריו של טראמפ ממשיכים את דוברו, שהבהיר השבוע כי הנשיא "לא התכוון לציתות אלא למעקב כללי".

המתח שבין הנשיא לכלי התקשורת עלה בריאיון מספר פעמים. באשר לביקורת על פעילותו ברשתות החברתיות, הגן טראמפ על אופן השימוש שלו ברשתות ואמר כי בלעדיהן ייתכן ולא היה מנצח את קלינטון במרוץ לבית הלבן. "אולי לא הייתי פה אילולא הטוויטר כי אני מקבל סיקור מזויף, העיתונות כזו לא הוגנת", אמר.

"טוויטר? צורה אחרת של תקשורת"

באשר לציוצים הרבים שלו, אמר טראמפ כי הצוות שלו מתערב בנושאים עליהם הוא כותב ברשתות החברתיות: "זה קורה הרבה פעמים. הצוות שלי מגיע אליי ושואל אותי אם אוכל לצייץ על נושא כזה או אחר כיוון שהוא לא מוצג באופן מאוזן".

עם זאת, טראמפ הגן על רשת "פוקס" השמרנית, שלה הוא גם סיפק את הריאיון הלילה, וציין כי רק היא שמרה על סיקור מאוזן שלו. "אני לא כולל באמירה הזאת את 'פוקס' בגלל שהייתם הוגנים כלפיי. כשיש לי כמעט מאה מיליון עוקבים יש לי צורה אחרת של תקשורת", הוסיף.

נושא אחר שטראמפ נשאל עליו הוא מסמכי החזרי המס שלו משנת 2005, אותם חשף הבית הלבן רק לאחר שכתבת MSNBC הודיעה כי תפרסמם בשידור. "אין לי מושג מאיפה יש להם את זה אבל זה לא חוקי והם לא אמורים לעשות את זה", הסביר. "זה לא אמור לדלוף. הם כבר עשו זאת בעבר ואני חושב שזו בושה וחרפה".