סלאח עבד א-סלאם, יום לאחר הפיגוע (צילום: BFMTV)
סלאח עבד א-סלאם, יום לאחר הפיגוע | צילום: BFMTV

אזרח בלגי שהיה מעורב באופן ישיר במתקפת הטרור שאירעה בפריז נעצר במרוקו - כך טוענות היום (שני) הרשויות במדינה הצפון-אפריקנית. שר הפנים המרוקני לא סיפר מיהו החשוד שנעצר, אבל הבהיר שמדובר בלוחם משורות ארגון אל-נוסרה - הזרוע של אל קאעידה בסוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בחודש נובמבר האחרון ביצעה חוליית מחבלים את מתקפת הטרור הרצחנית בבירה הצרפתית, שגבתה את חייהם של 130 בני אדם. מאז המתקפה, נפרשו שוטרים ואנשי כוחות ביטחון רבים בבירה הצרפתית בפרט וברחבי המדינה בכלל, מחשש לניסיונות ביצוע של פיגועי טרור נוספים.

דיווח: מטרת המחבלים הייתה היורו (צילום: רויטרס)
כוחות הביטחון בפריז לאחר המתקפה | צילום: רויטרס

הטלוויזיה הצרפתית פרסמה החודש תמונות של המחבל הנמלט סלאח עבד א-סלאם. התמונות צולמו במצלמת אבטחה יום למחרת המתקפה בתחנת דלק הסמוכה לגבול עם בלגיה. בתמונות נראה המחבל שעשה את דרכו לעבר הגבול יחד עם חשוד נוסף שהיה מעורב בפיגוע ונעצר בהמשך ברובע מולנביק בבריסל והואשם ב"סיוע לפעילות טרור".

כיום ישנו עדיין צו מעצר בינלאומי נגד עבד א-סלאם החשוד ב"מעורבות ישירה" במתקפה. הוא חשוד כי סייע למחבלים ושכר מכונית שנמצאה סמוך למועדון הבטקלאן שבו נורו למוות 89 בני אדם. ככל הנראה, על פי החשד, עבד א-סלאם היה אחד המתכננים של המתקפה. אחיו, בראהים, התאבד במתקפה.