מחוץ למרוץ. כריסטי ופיורינה (צילום: רויטרס)
מחוץ למרוץ. כריסטי ופיורינה | צילום: רויטרס

המרוץ לבית הלבן מצטמצם: קרלי פיורינה, לשעבר מנכ"לית HP, הודיעה הערב (רביעי) על פרישה מההתמודדות על ראשות המפלגה הרפובליקנית. במקביל הודיע גם עוזרו הבכיר של כריס כריסטי כי מושל ניו ג'רזי יודיע על פרישה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פיורינה, שהגיעה מקום אחד לפני האחרון בהתמודדות בניו המפשייר ודשדשה בסקרים האחרונים, כתבה בעמוד הפייסבוק שלה: "למרות שהחלטתי להשעות את הקמפיין שלי, אמשיך לנסוע ברחבי המדינה ולהילחם למען האמריקנים שמסרבים להתפשר על המצב הקיים".

בשל מצבה בסקרים, בעימותים האחרונים לא זכתה פיורינה לעמוד לצד המועמדים האחרים - דונלד טראמפ, טד קרוז, ג'ון קייסיק, מרקו רוביו וג'ב בוש. עוזרו של כריסטי, שסיים במקום השישי בניו המפשייר ודווקא זכה לשבחים לאחר הופעתו בעימות האחרון, שבו מתח ביקורת חריפה על רוביו - הודיע כי גם הוא פורש מהמרוץ.

כעת המאבק במפלגה הרפובליקנית מתרכז בשלושה מוקדים: דונלד טראמפ, שניצח בניו המפשייר; טד קרוז, איש מסיבת התה שניצח באייווה, והמועמד "הממסדי", שהמפלגה תנסה לקדם. על העמדה האחרונה מתחרים כרגע בעיקר שלושה: מרקו רוביו, ג'ון קייסיק וג'ב בוש. על פי ההערכות, גם בן קרסון, שזכה לתמיכה רבה בתחילת המרוץ, צפוי להודיע בקרוב על פרישתו עקב היחלשותו בסקרים ותוצאותיו העגומות בפריימריז.