התרסקות לפרוייקט החלל השאפתני: חברת SpaceX, המשגרת טילים לחלל, ערכה אתמול (ראשון) ניסוי נוסף בטכנולוגיה חדשה - וניסתה להנחית טיל לא מאוייש על פלטפורמה בלב הים. הטיל הצליח לנחות על רגליו, אך תוך שניות ספורות התרסק והתפוצץ. התקרית תועדה במצלמות, ובצעד יוצא דופן מי שפרסם את התיעוד הוא מנכ"ל החברה - הטייקון אלון מאסק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הניסוי נערך על בימה מוגבהת בלב האוקיינוס השקט: מדובר בטיל לא מאוייש בשם "פלקון 9", שנשא בתחילה לוויין והצליח להכניס אותו למסלול שיוט נמוך מסביב לכדור הארץ. המטרה המשנית של הטיל הייתה נחיתה רכה בעמידה, אך החלק הזה בניסוי הסתיים בכישלון מפואר.

מנכ"ל החברה מאסק הסביר כי בתחילה הצליחו המפעילים להנחית את הטיל, אך הקריסה הפתאומית נבעה כנראה מתנאי מזג אוויר שהובילו ל"נחיתה רכה". הערפל והקרח על המסלול גרמו לכך שאחת הרגליים לא נאחזה כראוי, ועל כן הטיל החליק והתלקח.

עוד לפני האסון דיווחו אנשי החברה כי מזג האוויר מעט בעייתי, והביעו דאגה בעיקר מגובה הגלים. מדובר בניסיון הרביעי של החברה להנחית טיל בלב ים, על מנת להשתמש מחדש בטילים לאחר שיסיימו את משימתם הראשונית. על פי ההערכות, שוויו של כל טיל הוא בין 60 ל-90 מיליון דולרים.