תמונת המעצר של קורנל (צילום: AP)
תמונת המעצר של קורנל | צילום: AP

איום נוסף מדאע"ש על אדמת ארה"ב: צעיר מאוהיו נעצר אמש (רביעי) והואשם בתכנון פיגוע באזור בניין הקונגרס בוושינגטון. מסמכי המעצר שהובאו לבית המשפט חושפים כי הצעיר, כריסטופר קורנל בן ה-20, הביע הזדהות עם ארגון המדינה האסלאמית ותכנן לחסל את יו"ר בית הנבחרים ג'ון בוהנר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מודיע של ה-FBI העיד בבית המשפט כי קורנל חיפש מידע על הרכבת מטעני נפץ, רכש אקדח חצי-אוטומטי ו-600 שרשראות תחמושת. הצעיר תכנן לנסוע לוושינגטון כדי להוציא לפועל את תכניתו במתחם הקפיטול.

בהודעה שפרסם בעמוד הטוויטר שלו כתב קורנל כי הוא תומך בדאע"ש, והציג עצמו כרחיל מהרוס עובדאייה. קורנל יצר קשר עם אדם, שלימים התברר כסוכן FBI סמוי. הצעיר כתב לסוכן כי אין לו תמיכה לביצוע הפיגוע מטעם הארגון, אך "קיבלנו אישור מהאחים שם ומאנוואר אל אוולאקי לפני שהפך לשאהיד" – כשהוא מתייחס למפקד פלג אל קאעידה בתימן שחוסל על ידי ארה"ב ב-2011.

בחודש נובמבר פגש קורנל את המודיע, ואמר לו כי בעיניו חברי הקונגרס הם "אויבים". לאחר מכן שטח בפניו את תכניתו להניח מטעני צינור סמוך לגבעת הקפיטול ולירות לעבר העובדים באזור. אביו של הצעיר, ג'ון קורנל, הביע תדהמה למשמע הידיעה על מעצר בנו: "הוא היה ילד טוב, שקט וביישן - הוא מעולם לא הראה סימנים של אלימות", אמר לרשת NBC.

בעל חנות נשק באוהיו, ממנו רכש קורנל כלי נשק, אמר כי הצעיר לא התנהג באופן חשוד. "לא היה שום דבר חריג איתו, שום דבר שיכול להעיד שהוא מעורב בדבר כזה", אמר ג'ון דין. הסנאטור רוב פורטמן, שמייצג את אוהיו בקונגרס, שיבח את פעילות ה-FBI "שיירט את האיום הטרוריסטי  - זו תזכורת חשובה לאיום המוחשי של האסלאם הקיצוני על אדמתנו".

הצעיר הואשם בתכנון רצח של גורם ממשלתי ובאחזקת נשק בכוונה לפעול באלימות. ב-FBI הדגישו כי הציבור לא היה בסכנה במהלך חקירתו הסמויה של קורנל.