אילוסטרציה (צילום: דניאל נחמיה, חדשות 2)
החליטה לשים קץ לייסורים. אילוסטרציה | צילום: דניאל נחמיה, חדשות 2

טרגדיה במרוקו: נערה בת 16 שמה קץ לחייה, לאחר שבית דין דתי במדינה כפה עליה להינשא עם אדם שאנס אותה. עם חשיפת האירוע, התפתחה סערה תקשורתית גדולה בממלכה ובעולם הערבי כולו.

הנערה, אמינה שמה, נאנסה בשנה שעברה על ידי גבר המבוגר ממנה ב-10 שנים. הוריה התלוננו נגדו במשטרה ואף הגישו תביעה - אך לאחרונה החליט בית דין שרעי (בית המשפט של האיסלאם) מצפון לעיר טנג'יר להורות לשניים להתחתן - במקום למצוא את האנס אשם במעשה הנורא.

סעיף 475 של ספר החוקים במרוקו מאפשר ל"חוטף" של קטינה להתחתן עם הקורבן ולהימנע מעונש, ובמדינה נעשה בו שימוש על מנת להצדיק את הנוהג המסורתי במסגרתו האנס מתחתן עם הנאנסת כדי לשמור על כבוד המשפחה של הנערה. "הפסיקה הזו נועדה להעלים את מקרה האונס", ביקרו את ההחלטה כלי התקשורת במרוקו.

אלא שהנערה האומללה, שהתקשתה להשלים עם גזר הדין החמור, החליטה לגאול עצמה מהייסורים הכוללים כניסה לאותה המיטה, שוב, עם הגבר שאנס אותה. היא בלעה רעל עכברים בביתו של האנס - ומתה במקום.

פרסום המקרה בכלי התקשורת המרוקניים לא הפתיע רבים, שכן התופעה מוכרת ברחבי המדינה ובמדינות איסלאמיות נוספות. עם זאת, גורמים שמרניים זעמו על הפרסום ודרשו להסירו מיד מאתרי החדשות באינטרנט. "נשים רבות שנאנסות במרוקו נאלצות להתחתן עם האנסים, בהוראת בית דין", סיפרה פעילה למען זכויות נשים במדינה. המקרה הזה, כך נראה, הסתיים בטרגדיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק