המונים מתפרצים למגרש הכדורגל במצרים (צילום: חדשות 2)
הפריצה למגרש בפורט סעיד, בשבוע שעבר | צילום: חדשות 2
מצאו את מי להאשים: סוזאן מובארק, אשתו של נשיא מצרים המודח חוסני מובארק - ובניהם גמאל ועלאא' צפויים להיחקר בימים הקרובים בחשד למעורבות בתקרית הקשה באצטדיון הכדורגל של פורט סעיד בשבוע שעבר, בה נהרגו 75 בני אדם ונפצעו יותר מ-1,000, כך מדווחים היום כלי תקשורת במצרים.

על פי הדיווח, השלושה ייחקרו בחשד כי היו מעורבים בעקיפין באירועים - בשל קשריהם לכאורה עם אנשי כוחות הביטחון. עוד דווח כי סוזאן, שהייתה צפויה להיפגש עם בעלה בבית החולים ביום שישי האחרון ודחתה את הביקור, התייעצה עם עורכי דינה באשר לחשדות שייתכן שייוחסו לה. "יועציה אמרו לה כי יהיה עליה להוכיח כי לא נפגשה עם אף אדם שיש לו קשר באירועי פורט סעיד", דווח במצרים.

מצרים: השקט אחרי (עוד) סערה

בינתיים, במצרים שקט הבוקר אחרי סוף שבוע סוער בו נהרגו לפחות חמישה בני אדם ונפצעו מאות בהפגנות בכיכר "תחריר", שבאו בעקבות אירועי פורט-סעיד. עיקר הביקורת באה על תגובת כוחות הביטחון במגרש כלפי האוהדים שפרצו אליו בתום המשחק בין "אל-מצרי" המארחת ל"אל-אהלי", שהסתיים בתוצאה 3:1 למקומיים.

תזכורת: 75 הרוגים, יותר מ-1,000 פצועים באירועי אצטדיון פורט סעיד

מיד עם שריקת הסיום רצו מאות מאוהדי "אל-מצרי", חוגגים את הניצחון שנחשב לסנסציוני בליגת הכדורגל המצרית, וניסו לפגוע בשחקני "אל-אהלי" שנסו על נפשותיהם. בתמונות הקשות ששודרו פעם אחר פעם בכל כלי התקשורת הערביים במהלך הערב, נראים מאות אוהדים של שתי הקבוצות תוקפים אלו את אלו, לרבות ירי זיקוקים מיציע אחד לעבר השני. בערוצי הטלוויזיה המצריים שודרו תמונות גם מתוך חדרי ההלבשה באיצטדיון, שהפכו להיות "חדרי מיון" זמניים בו טופלו הפצועים וכוסו גופות ההרוגים.

האלבום המשפחתי. סוזאן, מובארק והילדים (צילום: חדשות 2)
האלבום המשפחתי. סוזאן, מובארק והילדים | צילום: חדשות 2

כוחות הביטחון שהתפרסו על כר הדשא ניסו לשווא למנוע את התפרצות הזעם של האוהדים, שסירבו להתפנות. בשידורי הטלוויזיה נשמעו גם קולות ירי באש חיה. העימותים גלשו גם אל מחוץ לאצטדיון, ואש פרצה במתחם מחוצה לו.

מכל קצוות הקשת הפוליטית במצרים נשמעו הערב ביקורות וגינויים לאסון. במקביל, היו כבר שמצאו אשמים בתקרית. ארגון "האחים המוסלמים" פרסם הערב הודעה בה מתח ביקורת חריפה על "צבא משטרו של הנשיא המודח מובארק", והטיל עליו את האחריות לאסון. יו"ר מועצת יחסי החוץ בפרלמנט המצרי, איש האחים המוסלמים עיסאם אל-עריאן הבטיח כי האירוע ייחקר עד תום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק