הסוף מתקרב? לחימה בדמשק, החודש (צילום: רויטרס)
הלחימה באזור דמשק מתעצמת. ארכיון | צילום: רויטרס

בעוד שמעצמות העולם הגיעו להסכמה עקרונית על פתרון המלחמה בסוריה, הצבא ממשיך להפגיז את התושבים ללא רחם: לפחות 30 בני אדם נהרגו מירי מרגמות לעבר מסע הלוויה בדמשק.

ארגונים לזכויות אדם דיווחו כי אמש נערכה הלווייתו של אזרח סורי שנהרג מהפגזות הצבא. ע"פ הדיווח, במהלך מסע ההלוויה פתחו כוחות הצבא בירי מרגמות לעבר האבלים. גורמי רפואה במקום הביעו חשש כי מספר ההרוגים בתקרית עשוי לעלות, לאחר שעוד עשרות בני אדם נפצעו. בסה"כ נהרגו אתמול בסוריה יותר מ-70 בני אדם.

במקביל, מאות בני אדם נלכדו בדומא, הסמוכה לדמשק, לאחר שכוחות הצבא החלו בהסתערות על העיר. פעולת הצבא מגיעה לאחר שבועות ארוכים של הטלת מצור על העיר והפגזתה. תושבים שהצליחו להימלט העידו כי ראו מספר רב של גופות מוטלות בפתחי בתים הרוסים.

גם בסוכנות הידיעות הסורית התייחסו לכניסת הצבא לדומא וטענו כי מדובר בפשיטה על מקומות מסתור של ארגוני טרור. ע"פ הדיווח הזה, כוחות הצבא הרגו ועצרו מספר רב של בני אדם. כמו כן, בדיר א-זור שבמזרח המדינה פוצצו אתמול חמושים צינור נפט.

פתרון דיפלומטי למשבר?

נציגי המעצמות שהתכנסו אתמול בז'נבה, במטרה להגיע לפתרון דיפלומטי לסיום מלחמת האזרחים בסוריה, הגיעו להסכמה עקרונית, כך דיווח שליח האו"ם והליגה הערבית לסוריה קופי אנאן.

בהסכם שהושג, עליו חתמו גם נציגי רוסיה וסין, הוסכם על הצורך בהקמת ממשלת מעבר שתכלול נציגים של המשטר הנוכחי לצד נציגי המורדים וגורמי אופוזיציה. עם זאת הדגיש שר החוץ הרוסי לברוב כי אין בהסכם הנוכחי הסכמה קונקרטית על החלפתו של הנשיא בשאר אסד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק