"אפקט הדומינו" ממשיך לצבור תאוצה בעולם המוסלמי. המהפכה בתוניסיה הובילה למהפכה במצרים, שמובילה עכשיו למהפכות בירדן ואולי אפילו בסוריה. בלב המהפכות ישנו כוח אחד שחוזר על עצמו - כוחו של ארגון "האחים המוסלמים".

במרחק של כמה מאות מטרים מכיכר השחרור בקהיר, כבר משרטטים יושבי המשרדים את חזונם למזרח התיכון החדש. הם לא ראו את המהפכה בטלוויזיה, הם שמעו אותה דרך הקירות, במשך שנים, כאשר בעיני השלטון היא הייתה רק זמזום חלש.

בלב קהיר יושב משרד הסתדרות הרופאים של מצרים, המופעל על ידי "האחים המוסלמים". הארגון הזה הצליח באמצעות פעולות צדקה שונות, לקבל את אהדת הרחוב העני המצרי, חצי מאוכלוסיית מצרים, המתקיימת על פחות מחמישה שקלים ליום לאדם.

מובארק ראה את האיום שיש ב"אחים המוסלמים" לשלטונו וכלא אותם חדשות לבקרים. לכן, לא פלא שכשנשאל אחד מראשי הארגון האם מובארק הוא דיקטטור, הוא ענה ללא היסוס "לממשל המצרי שני מימדים: דיקטטורה ושחיתות".

כבר לפני שנה וחצי אמרו "האחים המוסלמים" שהעם לא ישקוט לאורך זמן. הם חזו המונים ברחובות, קריאות של העם המדוכא למובארק לפרוש. מדהים עד כמה התחזית שלהם הייתה מדויקת. מדהים אולי עוד יותר, הוא העובדה שגם "האחים המוסלמים" בסוריה חוזים את אותה התחזית.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים על המהפכה במצרים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

מהפכה במצרים - סיקור מיוחד:

המון זועם תקף את שגרירות ישראל בקהיר

צפו: הקרב האלים על הגשר בקהיר

מי אתה, מוחמד אל בראדעי?

צפו: סיור וירטואלי במוקדי המהפכה

"המודיעין לא צפה את ההפיכה במצרים"

נתניהו: "נשמור על השלום עם מצרים"