מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה נשא נאום טלוויזיוני היום (שישי) בטלוויזיה הלבנונית וטען כי ערב הסעודית הכריזה מלחמה על לבנון ועל חיזבאללה וכי היא ביקשה מישראל לתקוף את לבנון. נסראללה התייחס גם להתפטרותו של ראש הממשלה אל-חרירי וטען שהיא "אינה לגיטימית".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

נסראללה הוסיף להתייחס לבקשה של הסעודים מישראל ואף טען כי בית המלוכה הציע לישראל מיליארדי דולרים על מנת לתקוף את לבנון. "ובכל זאת, אנו פוסלים את האפשרות שתפרוץ מלחמה", אמר נסראללה. "ישראל יודעת את המחיר הגבוה מאוד שתשלם על כך".

מזכ"ל החיזבאללה המשיך ותקף את ישראל וטען כי היא מסייעת לקבוצת הטרור "ג'בהת אל נוסרה" הפועלת באזור. "האם זה לא נועד לחרחר איבה ומלחמה עדתית באזור?", שאל נסראללה והזהיר: "אנו מזהירים את הישראלים מחישובים מוטעים ומניסיון לנצל את המצב".

נסראללה תקף גם את הסעודים וטען כי הם מחזיקים בראש הממשלה הלבנוני בניגוד לרצונו ולמעשה שמו אותו במעצר בית. "ההתפטרות של חרירי לא חוקית מפני שאולץ לעשות זאת", אמר נסראללה וקרא לו לשוב ללבנון.

היה על הכוונת? נסראללה (צילום: רויטרס, חדשות)
מזהיר את הישראלים שלא להתערב, נסראללה (א | צילום: רויטרס, חדשות

מוקדם יותר היום אמר גורם רשמי בצרפת כי אל חרירי הכחיש את הטענות מול שגרירים זרים עמם נפגש וטען שהוא לא "אסיר בסעודיה". לפי דיווחים בסוכנויות הידיעות, גורם בלשכתו של נשיא צרפת עמנואל מקרון אמר היום כי שגרירי צרפת וארה"ב נועדו עם אל חרירי בריאד והוא אמר להם שהוא לא אסיר וכך אמר להם גם יורש העצר הסעודי.

הגורם הוסיף שאל חרירי לא ביקש להיפגש עם הנשיא מקרון במהלך ביקורו בריאד ואמר כי גורמים צרפתיים ציינו ש"אין כל סימנים ספציפיים" שחייו של ראש ממשלת לבנון בסכנה. הנשיא מקרון עצמו ביקר אתמול בסעודיה, נפגש עם יורש העצר מוחמד בן סלמאן ודן עמו במתיחות שנוצרה מאז הודעת ההתפטרות של אל חרירי.

בכיר לבנוני אמר היום כי ביירות פנתה באופן רשמי לסעודיה ואמרה כי הדרך בה התפטר אל חרירי "אינה מקובלת" וביקשה שהוא ישוב לארצו. נשיא לבנון מישל עאון העביר את הדרישה לחזרת אל חרירי בפגישה שקיים היום עם השגריר הסעודי.