אחרי שנשיא אירן התייחס בביטול לאיום של טראמפ לבטל את הסכם הגרעין אם לא יבוצעו בו תיקונים, מדברים הערב (ראשון) בגנותו של נשיא ארה"ב גם אזרחים באירן. לדבריהם, מדובר בנשיא המפגין בורות בהיסטוריה כשהוא מכנה את המפרץ הפרסי "המפרץ הערבי", ומדבר בסיסמאות בלבד.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"בכל מה שקשור לנאום של טראמפ, העם האירני חש תוקפנות ואפילו שנאה כלפיו", מספרת תושבת המדינה בריאיון מיוחד לחדשות 2. אירני אחר מוסיף כי "מאז דבריו של טראמפ בנאום על הסנקציות החדשות, העם האירני מתעניין רק בביטוי 'המפרץ הפרסי' שהפך ל'מפרץ הערבי', והדבר השפיע מאוד. רק בכך עסקו כלי התקשורת".

התושבים מודאגים בעיקר ממהלכיו הבאים של נשיא ארצות הברית, שמפגין חוסר רצינות ומדבר אליהם בסיסמאות. "האנשים חושבים שטראמפ לא מכיר את העם האירני, את כל הקשור להיסטוריה, לתרבות ולמורשת האירנית, ולא מכבד אותה", מדגישה אזרחית.

גבר באירן צופה בנאום טראמפ
אזרח אירני צופה בנאום טראמפ | צילום: רויטרס, חדשות

עוד הם מזהירים כי ביטול של הסכם הגרעין לא יפגע במשמרות המהפכה, שימצאו דרכים לעקוף את חידוש הסנקציות, ואילו הם - בני מעמד הביניים, המעמד היצרני - הם שיישאו בנטל הכלכלי של הסנקציות. "עכשיו, עם הסנקציות החדשות שמוטלות על משמרות המהפכה הדבר ישפיע על העם כולו בכך שכל הצמיחה הכלכלית נמצאת תחת ידי משמרות המהפכה", הם טוענים.