לאחר ששוחררה על ידי צבא עירק מידי דאע"ש, הזוועות שהתרחשו בשכונת חמאמם אל-אליל נחשפות. באחד מבתי השכונה שבפאתי מוסול, עירק, נחשף כלא ששימש את פעילי הארגון, ובו הוחזקו אסירים בתנאים מחרידים ועברו עינויים קשים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

המבנה חושף תאים קטנטנים, בו הוחזקו מספר בני אדם בעלטה מוחלטת ובצפיפות נוראית. בחלק אחר של המבנה מתגלה חדר החקירות של פעילי הארגון, שם על פי עדויות המקומיים נחקרו האסירים בעינויים קשים, בסופם נורו למוות.

מבנה בית הכלא נראה כבית מגורים רגיל (צילום: sky news)
מבנה בית הכלא נראה כבית מגורים רגיל | צילום: sky newsבשדה נטוש בקצה העיר זרוקות מאות גופות של אסירים. על פי עדויות המקומיים, יותר מ-300 אסירים נקברו בקברי אחים בשדה זה. מוקדם יותר השבוע דיווחו הרשויות בעירק על כ-100 גופות ערופות ראש שהתגלו בחמאמם אל-אליל. על פי הדיווחים, מדובר בגופות של אזרחים, תושבים מקומיים, ולא של חיילי צבא עירק.

המערב לא מכיר במרבית ההרוגים (צילום: רויטרס)
הזוועות במוסול עדיין נחשפות | צילום: רויטרס
הקרבות במוסול, מוקדם יותר השבוע (צילום: CNN)
הקרבות במוסול, מוקדם יותר השבוע | צילום: CNN

במקביל דיווח בסוף השבוע ארגון זכויות האדם של האו"ם על עדויות נוספות למעשי זוועה נגד אזרחי מוסול. בין הריסות העיר המשוחררת התגלו עשרות גופות תלויות מעמודי טלפון, של אזרחים שהואשמו בשימוש במכשירים סלולריים על מנת להדליף מידע לכוחות הביטחון העירקיים. הארגון דיווח על 70 אזרחים שנרצחו השבוע במוסול, לצד עדויות על עינויים, ניצול מיני של נשים ונערות ושימוש בילדים מחבלים שצולמו כשהם מוציאים להורג אזרחים.