מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה נשא היום (רביעי) נאום לציון "יום השאהיד" והתייחס בדבריו לפגישת נתניהו-אובמה. "אנו גאים בכך שאובמה ונתניהו העלו את חיזבאללה כנושא בפגישתם. זה אומר שאנחנו במקום הנכון מבחינת השפעה במזרח התיכון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

נסראללה התפאר בנאומו בהישג שקצר ארגונו אתמול בסוריה וטען כי ישראל תמשיך לנהל "מלחמת צללים" בארגון, אך לא תצא למבצע צבאי בלבנון "בגלל המחיר שהיא יודעת שנגבה ממנה".

"האפשרות של מלחמה שרירה וקיימת בכל זמן, אבל בינתיים אנו חושבים שהסבירות לכך נמוכה, בגלל מאזן ההרתעה הקיים מול לבנון. הם ממשיכים לתקוף מטרות ביטחוניות, ממשיכים לסלף את התמונה, ממשיכים להשקיע מאמץ בתקשורת ובשקרים". ‎

אתמול נרשם הישג משמעותי ראשון לקואליציה של משטר אסד-אירן-רוסיה במלחמה נגד דאע"ש: הכוחות המשולבים שחררו בשעות הלילה את שדה התעופה שליד העיר חלב בצפון סוריה, לאחר כמעט שנתיים של מצור מצד ארגון הטרור הרצחני.

על פי הדיווחים, מאות חיילים סורים שוחררו מהמצור שהוטל על שדה התעופה, שמשמש גם כבסיס של חיל האוויר המקומי. גורם צבאי המקורב לממשלת סוריה אמר כי הצבא פועל במטרה לאבטח את האזור, שהיה נתון תחת מתקפה כבדה מצד ארגון הטרור מאז שנת 2013.