קלינטון: ערפאת היה צריך לחתום (צילום: רויטרס)
הפלסטינים טוענים: חשפנו את זהות המתנקש | צילום: רויטרס

הרשות הפלסטינית מודיעה כי חשפה את זהותו של המתנקש בערפאת: היום (רביעי) מציינים ברחבי הרשות הפלסטינית את יום השנה ה-11 למותו של יאסר ערפאת. בתזמון מקרי - או שלא, מפרסם צוות החקירה הפלסטיני כי המתנקש ביו"ר הרשות הוא ישראלי. עם זאת, את שמו הם לא מוכנים לחשוף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ערב ציון יום השנה למותו של יאסר ערפאת, צוות החקירה הפלסטיני שבדק את נסיבות מותו פירסם את ממצאי החקירה. החקירה קובעת כי ערפאת לא מת מוות טבעי, אלא הורעל. הצוות טוען כי הוא יודע את זהותו של מי שהרעיל את את יו"ר הרשות הפלסטינית לשעבר בבית החולים בפריז בשנת 2004.

"החקירה שלנו הצליחה למצוא את זהותו המדוייקת של המתנקש", הצהיר ראש צוות החקירה, טאופיק טיראווי. טיראווי גם הבהיר כי ישראל היא שעומדת מאחורי המהלך. "אנחנו צריכים עוד קצת זמן כדי להבין את הנסיבות המדויקות של ההתנקשות", הוא הוסיף.

הנתנקש בערפאת - ישראלי (צילום: רויטרס)
הנתנקש בערפאת - ישראלי | צילום: רויטרס

יאסר ערפאת מת בבית החולים הצבאי "פרסי" שבפריז ב-11 בנובמבר 2004, לאחר שאושפז שם בעקבות כאבים עזים בבטן, אותם החל לפתח כששהה בביתו במוקטעה שברמאללה. לאחר מותו, ביקשה אלמנתו סוהא מבית המשפט הצרפתי לחקור את מותו של בעלה וטענה כי מדובר ברצח.

בית המשפט הצרפתי קיבל את בקשתה של האלמנה והורה על פתיחת חקירה אודות נסיבות מותו של המנהיג הפלסטיני. במהלך החקירה הגיעו מומחים מצרפת, שוויץ ורוסיה לקברו של המנהיג הפלסטיני המנוח ואספו ממצאים.

לפני כחודשיים החליטו השופטים האחראיים על החקירה לסגור את התיק מבלי שקיבלו ממצאים המעידים על התערבות חיצונית שגרמה למותו של ערפאת. הפלסטינים לא קיבלו את המסקנות והיום הגישו את הממצאים שלהם - המאשימים את ישראל ברצח.