710515
החיסול מיוחס לישראל | צילום:

חיסולו של בכיר חיזבאללה סמיר קונטאר, עורר תגובות נרחבות בעולם הערבי, ובשורות חיזבאללה יש מי שמבטיח לנקום את מותו. העיתון הלבנוני א-ספיר, המזוהה עם ארגון הטרור הציג היום (ראשון) פרשנות ובו נרמז כי יש לצפות שחיסולו של קונטאר לא יישאר ללא תגובה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בפרשנות שנכתבה בעיתון נטען כי כל מומחה במדיניות התגובה לחיזבאללה ולתגובותיו יודע שפעולה מהסוג הזה ״לא נותרת ללא תגובה". בעיתון צוין כי "יש מספר אינדיקציות לכך - ולכל מי שעוקב מוכר הפיגוע בהר דוב לפני פחות משנה״ (התגובה של חיזבאללה לחיסול ג'יהאד מורניה - י.ש).

מלבד לבנון, גם באירן מיהרו להאשים את ישראל. "החיסולים של ישראל הפכו לשיטה, וזו הצורה המסוכנת ביותר של טרור מדיני", אמר היום חוסיין ג'אבר אנסארי, דובר משרד החוץ בטהרן.

גם שר המודיעין הסורי, עומראן אל-זובי, תקף את ישראל ואמר כי היא המרוויחה העיקרית מחיסולו של בכיר חיזבאללה. בדבריו נמנע אל-זובי מלהאשים את ישראל ישירות בתקיפה בה נהרג קונטאר בסוריה.

הבניין שהופצץ בדמשק (צילום: סוכנות הידיעות הסורית)
אירן מאשימה: "חיסול קונטאר - טרור מדיני" | צילום: סוכנות הידיעות הסורית

"הציונים הם המרוויחים העיקריים מפעולות נפשעות אלו", אמר שר המודיעין הסורי. "הצבא הישראלי נודע כבר בפעולות הפחדניות שלו", הוסיף אל-זובי לטלוויזיה הסורית.

הכנות לקראת מסע ההלוויה

בארגון חיזבאללה כבר החלו ההכנות לטקס ההלוויה של קונטאר, והודיעו כי הוא יובא מחר לקבורה ברובע הדאחיה בביירות שנשלט ברובו על ידי הארגון. למרות מוצאו הדרוזי של קונטאר, הוא צפוי להיקבר בבית העלמין השיעי, בו טמונים בכירים אחרים בחיזבאללה. מחר סמוך לשעה 20:30 צפוי לנאום מזכ"ל הארגון חסן נסראללה, ובין השאר להגיב לחיסולו של קונטאר.

על פי הדיווחים בטלוויזיה הסורית, ישראל תקפה בניין בן 6 קומות ברובע ג'ראמאנה בדמשק ופגעה בקונטאר ששוחרר מהכלא הישראלי במסגרת עסקת השבויים בה הוחזרו גופותיהם של חיילי המילואים אודי גולדווסר ואלדד רגב זכרם לברכה.