יממה לאחר שחרורה של העיר מאנביג' בצפון סוריה מידי ארגון דאע"ש, מגיעות התמונות המרגשות מהעיר המשוחררת. אנשים בוכים מאושר, נושאים את ילדיהם בין ההריסות ונשים שורפות את החיג'אב שהוכרחו ללבוש, הן רק חלק מהמראות שליוו את הניצחון על ארגון הטרור.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

אתמול (שבת) הצליחו כוחות המורדים הסורים בגיבוי ארצות הברית להשיג שליטה מלאה על העיר הנמצאת במחוז חאלב, ולסלק מהמקום את אחרוני לוחמי דאע"ש. עשרות אזרחים, בהם נשים וילדים, נהרגו במהלך ניסיונות להימלט מהעיר, לאחר שעל פי החשד נפגעו בתקיפות אוויריות של כוחות הקואליציה.

היסטוריה בסוריה: דאע"ש הובס (צילום: רויטרס, חדשות)
חיבקו ונישקו את החיילים הסוריים | צילום: רויטרס, חדשות
גברים גוזזים את הזקן שהוכרחו לגדל (צילום: רויטרס)
גברים גוזזים את הזקן שהוכרחו לגדל | צילום: רויטרסעם סיום ההשתלטות על העיר החלו כוחות המורדים לסרוק את הרחובות ושחררו יותר מ-2,000 אזרחים שהוחזקו כבני ערובה על ידי אנשי דאע"ש וחלקם שימוש כמגן אנושי. האזרחים המשוחררים לא הסתירו את ההקלה בראותם את כוחות המורדים, ואף חיבקו ונישקו את החיילים. "העיר נמצאת כעת בשליטתנו המלאה", אמר בכיר במורדים, אך ציין כי עדיין קיים חשש מסוים מפני "תאים רדומים" של ארגון הטרור שנמצאים במקום.

עשרות אזרחים נהרגו בניסיון ההימלטות (צילום: רויטרס)
עשרות אזרחים נהרגו בניסיון ההימלטות | צילום: רויטרסהמערכה שבמסגרתה נכבשה מאנביג' החלה בסוף חודש מאי האחרון במטרה לנקות את הנוכחות של דאע"ש באזורים שבהם שולט הארגון לאורך גבול טורקיה-סוריה. במערכה הזאת לקחו חלק משמעותי כוחות קרקעיים מיוחדים של צבא ארה"ב - ומדובר במבצע השאפתני ביותר של המורדים המגובים על ידי האמריקנים מאז החלה המלחמה בדאע"ש בסוריה לפני שנתיים.

יותר מ-2,000 אזרחים שוחררו (צילום: רויטרס)
יותר מ-2,000 אזרחים שוחררו | צילום: רויטרסמאנביג' נחשבת נקודה אסטרטגית מכיוון שהיא משמשת צינור אספקה ומעבר של לוחמים זרים מטורקיה לסוריה. בארה"ב מקווים שכיבוש העיר יכשיר את השטח לקראת המטרה העיקרית - סילוק כוחות המדינה האסלאמית מבירת הארגון בסוריה - א-ראקה.